Seminarium z prof. dr. Patricia P. McDougall-Covin w Katedrze Handlu Zagranicznego

Szanowni Państwo!

W imieniu Katedry Handlu Zagranicznego UEK mam ogromną przyjemność i przywilej zaprosić Państwa na seminarium metodologiczne organizowane przez naszą Katedrę, które poprowadzi prof. dr. Patricia P. McDougall-Covin – ŚWIATOWEJ SŁAWY NAUKOWIEC. Seminarium odbędzie się dnia 7 maja (poniedziałek) o godz. 14:00 – szczegółowe informacje w załączeniu.

Pani Profesor Patria P. McDougall-Covin będzie gościć u nas w Katedrze w dniach 5-13 maja br. w ramach jej wizyty studyjnej. Pani Profesor McDougall-Covin jest jedną z kilku najbardziej rozpoznawalnych, szanowanych i cytowanych badaczy z zakresu biznesu międzynarodowego. Jest Dyrektorem Katedry Biznesu Międzynarodowego na Uniwersytecie Indianna w USA (który jest w czołówce uniwersytetów światowych). Pani Profesor jest „matką” (założycielką) szkoły przedsiębiorczości międzynarodowej, Jej pierwszy artykuł na ten temat został opublikowany w 1989, a artykuł z 1994 został uznany przez społeczność akademicką za artykuł dekady (nagroda JIBS i wyróżnienie AIB), bowiem dał początek szkole przedsiębiorczości międzynarodowej i zrewolucjonizował badania nad internacjonalizacją przedsiębiorstw na całym świecie. Pani Profesor nosi honorowy tytuł AIB Fellow, który jest zarezerwowany do najwybitniejszych badaczy z zakresu biznesu międzynarodowego (m.in. J.H. Dunning, O.E. Williamson, P.J. Buckley, Ch.A. Bartlett, G.S. Yip).

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE