Monitorowanie warunków kształcenia i organizacji studiów

Odbywa się poprzez ocenę:

Zasobów bibliotecznych, w szczególności ich aktualizowania pod kątem potrzeb pracowników, studentów (doktorantów) oraz dostępu do komputerowych baz danych.

Jakości infrastruktury dydaktycznej (sale dydaktyczne, ich wyposażenie w środki audiowizualne, wyposażenie laboratoriów, dostęp do Internetu) i jej dostosowania do liczby studentów (doktorantów), uczestników studiów podyplomowych.

Dostępności i przejrzystości informacji na temat kształcenia, w szczególności informacji o kierunkach studiów, programach studiów, sylabusach przedmiotów, harmonogramie zajęć dydaktycznych, przyznanych jednostce certyfikatach, międzynarodowej współpracy studenckiej (doktoranckiej), itp.

Organizacji zajęć.

Ocena warunków kształcenia i organizacji studiów dokonywana jest przez studentów (doktorantów) w oparciu o co roku wypełnianą ankietę ewaluacyjną. Ankieta ma charakter dobrowolny i jest wypełniana elektronicznie.

W odniesieniu do słuchaczy studiów podyplomowych ocena warunków kształcenia i organizacji studiów dokonywana jest na podstawie opinii słuchaczy wyrażonych w ankiecie przeprowadzanej dla każdej edycji studiów podyplomowych. Ankieta ma charakter dobrowolny i jest wypełniana w formie papierowej lub elektronicznej.

Wyniki ankiety ewaluacyjnej przekazywane są do Wydziałowego Zespołu ds. Jakości Kształcenia do 10  października.