Monitorowanie karier zawodowych absolwentów studiów

Monitorowanie karier zawodowych absolwentów studiów wyższych prowadzi Biuro Karier UwB we współpracy z Wydziałem. Przeprowadza ono badania ankietowe dotyczące losów absolwentów WEiF, które uwzględnia ocenę odbytych studiów. Badanie ma na celu dostosowanie kierunków studiów i programów studiów do potrzeb rynku pracy. Ponadto badanie stanowi narzędzie pozwalające na:

Zweryfikowanie stopnia w jakim studia na Uniwersytecie w Białymstoku przygotowują studentów do wejścia na rynek pracy.

Ustalenie stopnia teoretycznego oraz praktycznego przygotowania, a także wskazanie na elementy, które należy zmienić w celu ułatwienia startu zawodowego.

Zweryfikowanie czy program studiów, a przez to umiejętności absolwentów, spełniają oczekiwania przyszłych pracodawców.

Ustalenie czy kierunek studiów realizowany na Wydziale Ekonomii i Finansów UwB pozwala na rozwój zainteresowań studentów.

Stworzenie podstaw do weryfikacji programów studiów.

Adresatami badania są absolwenci studiów.