Monitorowanie odbywa się poprzez analizę i ocenę programu dotyczącego:

Funkcjonującej wymiany studentów (doktorantów) w ramach umów pomiędzy uczelniami krajowymi i zagranicznymi w zakresie programów mobilności studentów (doktorantów).

Sformalizowanego systemu zasad zaliczania osiągnięć studentów (doktorantów) – punktów i ocen.

Wykorzystania doświadczeń zdobytych przez studentów (doktorantów) podczas kształcenia realizowanego na innych uczelniach pod kątem poprawy jakości kształcenia (np. uatrakcyjnienie oferty dydaktycznej, zmiana sposobu prowadzenia zajęć).

Opinii przekazanych przez studentów (doktorantów) przyjeżdżających (polskich i zagranicznych) na temat realizowanych na Uczelni studiów w stosunku do ich oczekiwań w tym zakresie (np. sprawy organizacyjne, system nauczania, relacje student (doktorant) – nauczyciel akademicki).

Udziału studentów (doktorantów) w zajęciach prowadzonych przez profesorów wizytujących lub zajęciach prowadzonych w językach obcych.

Koordynator Wydziałowy programu Erasmus+ sporządza raport dotyczący oceny mobilności studentów Wydziału. W raporcie przedstawia zarówno wnioski wynikające z opinii studentów, jak również przedstawia sytuację w zakresie mobilności studentów (trendy, uwarunkowania, pozycję na tle innych wydziałów). Przedstawia również sugestie dotyczące zmian w zakresie mobilności studentów.

Koordynator Wydziałowy ds. Programu Erasmus+ przedstawia raport Wydziałowemu Zespołowi ds. Jakości Kształcenia w terminie do 10 października.