Konkurs CFA Institute Research Challenge

08.10.2024

CFA Institute Research Challenge to jeden z najbardziej prestiżowych, międzynarodowych konkursów dla studentów z zakresu finansów, który przyciąga tysiące młodych talentów oraz profesjonalistów z całego świata. Jest to wyjątkowa okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności w roli analityka i zmierzyć się z realnymi wyzwaniami, jakie stawiają przed sobą eksperci z branży.

W trakcie konkursu zadaniem zespołu jest przygotowanie raportu analitycznego na temat wybranej spółki, a następnie zaprezentowanie wyników w formie dziesięciominutowej prezentacji przed panelem ekspertów. To nie koniec – zespoły muszą również obronić swoje wnioski przed jury, w którego skład wchodzą osoby zarządzające największymi funduszami inwestycyjnymi oraz przedstawiciele kluczowych dla rynku instytucji finansowych.

Konkurs składa się z trzech etapów:

• etap lokalny: rywalizacja pomiędzy drużynami z Polski;
  • etap regionalny (EMEA): gdzie najlepsi z Polski stają do walki z zespołami z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki;
  • finał światowy: to tutaj spotykają się najlepsze drużyny z całego świata, aby wyłonić globalnych zwycięzców.

Aby poznać szczegółowy program wydarzenia, zapoznaj się z oficjalną stroną konkursu: https://contests.cfCFAapoland.org/research-challenge.

W globalnym finale Wasz zespół (o ile awansuje) zmierzy się w maju 2025 roku z pięcioma zespołami z trzech regionów świata: AMER, APAC, EMEA. Tym razem najlepsza szóstka wybierze się do Chicago – światowy finał odbędzie się podczas CFA Institute Live 2025, konferencji, w której bierze udział blisko 1500 profesjonalistów inwestycyjnych.

Dlaczego warto wziąć udział?

• Zdobywasz doświadczenie w roli Equity Analyst, pracując nad prawdziwą analizą finansową.
  • Rozwijasz umiejętności analityczne, pracy zespołowej oraz prezentacyjne – to wszystko kluczowe cechy na rynku pracy.
  • Wzbogacasz swoje CV o jedno z najbardziej rozpoznawalnych doświadczeń w branży. Według finałowych zespołów udział w Research Challenge pomógł im w karierze zawodowej.
  • Masz dostęp do mentoringu branżowego od profesjonalistów z sektora finansowego.
  • Zyskujesz możliwość networkingu z ekspertami i liderami rynku.

Dla najlepszego zespołu przewidziana jest nagroda finansowa w wysokości 10 000 zł, natomiast zespoły, które zajmą 2. i 3. miejsce, otrzymają wartościowe nagrody rzeczowe.

Jak możesz dołączyć do konkursu?

1. Stwórz zespół złożony z 3 do 5 osób ze swojej uczelni. Pamiętaj, aby w swoim zespole uwzględnić zasady diversity & inclusion (więcej informacji znajdziesz w regulaminie).
  2. Zaproś opiekuna naukowego (tzw. faculty advisor), który będzie wspierał Waszą pracę.
  3. Zarejestruj się do 24 listopada 2024 roku. Rejestracji powinni dokonać wszyscy członkowie zespołu. Rejestrację znajdziesz pod poniższym linkiem: https://25rc-rejestracja.webankieta.pl/.
  4. Poczekaj na potwierdzenie rejestracji i weź udział w kick-off meeting, gdzie poznacie spółkę, którą będziecie analizować.

Uwaga:

Zanim Ty i pozostali członkowie zespołu dokonają rejestracji, zapoznaj się z regulaminem konkursu. Znajdziesz w nim m.in. takie informacje, jak:

• Kto może zostać Waszym opiekunem po stronie uczelni?
  • Kiedy nie możesz wziąć udziału w konkursie?
  • Jak wygląda ocena prac Waszego raportu?
  • Ile czasu może Wam poświęcić mentor branżowy?
  • Jakie wymogi powinien spełniać Wasz raport analityczny?

Regulamin dostępny jest tutaj:

Zaproszenie 43.81KB [ .docx ]
Regulamin 394.32KB [ .pdf ]