Zaproszenie na warsztaty “CLARIN-PL w praktyce badawczej” (edycja XIV)

Szanowni Państwo,

Centrum Technologii Językowych CLARIN-PL we współpracy z Wydziałem Neofilologii oraz Wydziałem Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu mają przyjemność zaprosić Państwa na XIV edycję warsztatów pt. “CLARIN w praktyce badawczej”.

Warsztaty są całkowicie bezpłatne, a ich tematyka dotyczy najnowszych osiągnięć w dziedzinie maszynowego przetwarzania języka (oraz AI) w naukach humanistycznych i społecznych. Warsztaty odbędą się w siedzibie Wydziału Neofilologii UAM, w budynku Collegium Novum UAM w Poznaniu, Al. Niepodległości 4, w dniach 23-24 września 2024 r. Nie przewidujemy trybu hybrydowego.

Warsztaty skierowane są do wszystkich naukowców i doktorantów, szczególnie do przedstawicieli nauk humanistycznych i społecznych. Chociaż udział w warsztatach jest bezpłatny, to dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc. Co więcej, z przyczyn organizacyjnych uprzejmie prosimy, aby na bieżąco informować nas o ewentualnej rezygnacji z udziału w wydarzeniu. W przypadku wyczerpania puli przewidujemy selekcję na podstawie informacji przekazanych przez formularz rejestracyjny – pod uwagę brane będą m.in. zainteresowania naukowe, reprezentowana dyscyplina, charakter prowadzonych badań i potencjał wykorzystania w nich narzędzi przetwarzania języka. Istotnym kryterium będzie w takim przypadku różnorodność dyscyplin reprezentowanych przez uczestników.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem: https://forms.gle/AVYitKt6bnpgjFja7. Zapisy otwarte są do 31 sierpnia. Więcej informacji (oraz niebawem również ramowy plan wydarzenia) znajdą Państwo na stronie warsztatów: https://warsztaty.clarin-pl.eu/

W ramach warsztatów
- zapoznamy Państwa z najnowszymi narzędziami i zasobami przetwarzania języka przygotowanymi przez CLARIN-PL;
- pokażemy możliwości i ograniczenia naszych narzędzi;
- wskażemy przykłady wykorzystania technologii przetwarzania języka w naukach humanistycznych i społecznych;
- wspólnie tworzymy środowisko, które współtworzy nasze narzędzia i zasoby – Państwa potrzeby i sugestie są bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na ich funkcje.

W imieniu zespołu CLARIN-PL