Zaproszenie do udziału w wydarzeniu promocyjnym programu NATO Science for Peace and Security 21-22 listopada 2018 Rembertów

Szanowni Państwo,

W załączeniu mam przyjemność przekazać zaproszenie Pana Jarosława Gowina, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na międzynarodowe wydarzenie promocyjne programu NATO „Science for Peace and Security” (SPS), organizowane w dniach 21-22 listopada br. w Akademii Sztuki Wojennej w Rembertowie we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Stałym Przedstawicielstwem Rzeczypospolitej Polskiej przy NATO, Ministerstwem Obrony Narodowej oraz Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Wydarzenie to ma na celu popularyzację wiedzy o programie wśród polskich i zagranicznych podmiotów potencjalnie zainteresowanych współpracą w celu przyszłej realizacji międzynarodowych projektów o charakterze naukowym lub szkoleniowym.

Program koncentruje się na poniższych obszarach tematycznych:

Zwalczanie zagrożeń terrorystycznych,

Bezpieczeństwo energetyczne,

Bezpieczeństwo cybernetyczne,

Przeciwdziałanie zagrożeniom z zakresu CBRN,

Bezpieczeństwo środowiskowe,

Wspieranie misji i operacji NATO,

Nowe technologie z zakresu bezpieczeństwa,

Bezpieczeństwo granic i portów,

Rozminowywanie,

Wymiar ludzki i społeczny działań prowadzonych przez NATO.

Szczegółowe informacje nt. programu znajdują się w materiałach informacyjno – promocyjnych programu: https://www.nato.int/cps/en/natohq/141769.htm

Planowane wydarzenie - Information Day Science for Peace and Security Programme w dniach 21-22 listopada br. ma na celu, obok szerokiej promocji programu wśród wszystkich potencjalnie zainteresowanych interesariuszy, integrację środowiska polskich i zagranicznych ekspertów w 3 wybranych obszarach tematycznych, w ramach zaplanowanych sesji warsztatowych:

New security challenges: Cyber & CBRN – Nowe wyzwania w zakresie bezpieczeństwa: cyberbezpieczeństwo oraz zagrożenia chemiczne, biologiczne i radiologiczne,

Women, Peace and Security – Kobiety, pokój i bezpieczeństwo,

New technologies & Security – Nowe technologie i bezpieczeństwo.

Z uwagi na szerokie spektrum działań, mogących być przedmiotem finansowania w ramach programu, między innymi projekty dedykowane rozwojowi nowych technologii oraz udział w programie partnerów o najwyższym stopniu innowacyjności na świecie, takich jak Finlandia, Izrael, Japonia, Szwecja, USA współpraca polskich podmiotów w ramach projektów ww. programu przyczyniłaby się do podniesienia innowacyjności polskiej nauki i gospodarki oraz umiędzynarodowienia polskiej nauki i szkolnictwa wyższego.

Link do rejestracji elektronicznej jest dostępny w załączonym ramowym programie wydarzenia. Znajdą tam również Państwo niezbędne informacje logistyczne wraz ze wskazówkami dojazdu oraz informacją hotelową.

Uprzejmie informuję, że udział w wydarzeniu jest bezpłatny, uczestnicy pokrywają jedynie koszty ewentualnego dojazdu i zakwaterowania. Językiem wydarzenia jest język angielski, zapewnione będzie tłumaczenie na język polski podczas sesji plenarnych, sesje warsztatowe prowadzone będą w języku angielskim.