Zaproszenie do udziału w konkursie na nagrodę Instytutu Metropolitalnego za najlepszą pracę dyplomową dotyczącą problematyki miejskiej i metropolitalnej.

27.07.2021

Szanowni Państwo,

w imieniu Instytutu Metropolitalnego chciałabym jeszcze raz zaprosić studentów Państwa uczelni do wzięcia udziału w konkursie na nagrodę Instytutu Metropolitalnego za najlepszą pracę dyplomową dotyczącą problematyki miejskiej i metropolitalnej.

Instytut Metropolitalny od lat zajmuje się analizą problematyki miast i metropolii w wymiarze interdyscyplinarnym. Pragniemy wyróżnić i nagrodzić najlepsze prace dyplomowe w dwóch kategoriach:
(1) najlepsza praca licencjacka/inżynierska
(2) najlepsza praca magisterska.
Mamy nadzieję, że konkurs zmotywuje młodych członków społeczności akademickiej do dalszych prac związanych z problematyką przestrzeni miejskiej.

W bieżącej edycji Konkursu będą przyjmowane prace, obejmujące następujące zagadnienia:

Ustrój samorządu terytorialnego, w tym metropolitalnego,

Kształtowanie ładu przestrzennego,

Mieszkalnictwo,

Rewitalizacja i renaturalizacja obszarów zdegradowanych,

Rozwój infrastruktury transportowej, miejskiej oraz organizacja transportu zbiorowego,

Ochrona klimatu, środowiska i przyrody,

Demokracja miejska i partycypacja społeczna,

Turystyka miejska i zagospodarowanie turystyczne,

Organizacja edukacji przez samorządy,

Ekonomika miast i zarządzanie obszarami miejskimi,

Polityka społeczna miast.

Zapraszamy serdecznie studentów do nadsyłania ich w formie elektronicznej na adres konkurs@im.edu.pl do dnia 15 sierpnia 2021 roku!

Wszystkie szczegółowe informacje na temat konkursu wraz z regulaminem znajduje się na stronie internetowej: http://im.edu.pl/konkurs/.