Zaproszenie do udziału w Dniu Książki Akademickiej i Naukowej (12 maja)

Dzień dobry

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku serdecznie zaprasza do udziału w drugiej edycji Dnia Książki Akademickiej i Naukowej w Białymstoku. Impreza odbędzie się 12 maja w Hali Sportowej Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Świerkowej 20A w godzinach 10.00-18.00. Wstęp na jej teren jest bezpłatny.
Wydarzenie ma na celu prezentację oraz promocję rynku wydawniczego publikacji naukowych i akademickich wśród jak najszerszego grona odbiorców. Program obejmuje przede wszystkim targi książki akademickiej i naukowej. Targom będą towarzyszyć wykłady i warsztaty.
Na 11.00 i 12.00 zaplanowane są warsztaty z book foldingu (2 grupy), które poprowadzi Monika Dziejma z Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia. Ilość miejsc ograniczona.
W godzinach 13.00-15.00 zapraszamy na spotkania z naukowcami pod hasłem "Książka naukowa da się lubić!". Dr Maria Bauchrowicz-Tocka, dr Maciej Białous, dr hab. Ewa Gruszecka, ks. dr hab. Andrzej Proniewski, dr Elżbieta Sidoruk i dr Katarzyna Sztop-Rutkowska opowiedzą o ciekawych i ważnych książkach naukowych.
Punkt kulminacyjny będzie stanowić promocja książki Małgorzaty Dolistowskiej "W poszukiwaniu tożsamości miasta. Architektura i urbanistyka Białegostoku 1795-1939”, której drugie wydanie ukazało się w tym roku nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu w Białymstoku. Spotkanie rozpocznie się o 16.30.
Ponadto w ciągu całego dnia będzie prowadzony kiermasz dubletów i książek wycofanych z kolekcji Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/157645754941613/