Zapraszamy na debatę o finansach publicznych

Zapraszamy na debatę o finansach publicznych

W czwartek, 23 listopada, w ramach projektu „Misja 3.0 – Uniwersytet Otwarty”, Wydział Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku oraz Centrum Popularyzacji Nauki UwB zapraszają na debatę pod hasłem „Otwarcie o finansach publicznych”.

Podczas debaty zaproszeni naukowcy i praktycy będą dyskutować między innymi o takich problemach finansów publicznych, jak: „wypychanie” wydatków publicznych poza budżet państwa, dług publiczny, trendy re-centralizacji systemu finansów publicznych czy finanse polskich miast.

W dyskusji udział wezmą: dr hab. Paweł Felis, prof. SGH  - ekonomista, Instytut Finansów przy Ministerstwie Finansów , dr hab. Tadeusz Truskolaski, prof. UwB - Katedra Rozwoju Społeczno – Gospodarczego (Wydział Ekonomii i Finansów UwB) i Prezydent Białegostoku, oraz dr Aneta Kargol-Wasiuluk  - Katedra Finansów (Wydział Ekonomii i Finansów UwB), dr Paweł Piątkowski - Katedra Rozwoju Społeczno – Gospodarczego (WEiF  UwB) oraz dr hab. Urszula Zawadzka-Pąk, Katedra Finansów Publicznych i Prawa Finansowego (Wydział Prawa UwB).

Debata jest częścią projektu „Misja 3.0 – Uniwersytet Otwarty” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki”.

Opiekę merytoryczną nad debatą sprawuje prof. dr hab. Marzanna Poniatowicz – dziekan Wydziału Ekonomii i Finansów.

DEBATA „Otwarcie o finansach publicznych”.

23 listopada 2023 r. , godz. 11:30.

Kampus Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersyteckie Centrum Kultury, ul. Ciołkowskiego 1N, Sala SARA.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE.