XV Jubileuszowa Konferencja Naukowa MASEP 2024 - Pomiar i ocena zjawisk ekonomicznych i społecznych

Szanowni Państwo,

zostaje otwarta rejestracja na XV Jubileuszową Konferencję Naukową MASEP 2024 - Pomiar i ocena zjawisk ekonomicznych i społecznych.

Konferencja odbędzie się w dniach od 27 do 29 listopada 2024 roku w Łodzi. Każda edycja tego cyklicznego wydarzenia stanowi forum wymiany poglądów oraz doświadczeń związanych z zastosowaniem metod ilościowych do oceny współczesnych problemów ekonomicznych i społecznych. W bieżącej edycji będziemy dyskutować między innymi o zmianach na scenie geopolitycznej oraz rosnącym wpływie sztucznej inteligencji na różne sektory gospodarki, w tym na naukę, co otwiera nowe perspektywy i stawia przed nami pytania o przyszłość naszego świata. Konferencja MASEP 2024 wpisuje się w nurt rozważań naukowców i praktyków zajmujących się metodologicznymi aspektami społecznych i ekonomicznych wyzwań współczesnego świata, w tym funkcjonowaniem sektorów gospodarki, aktywnością ekonomiczną oraz jakością życia ludności.

Rejestracja na XV Konferencję Naukową MASEP 2024 jest już otwarta, zgłoszenia przyjmujemy do 30 czerwca 2024 r.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod tym linkiem.

Istotnym punktem wydarzenia będą gościnne sesje tematyczne, do organizacji których serdecznie zapraszamy (link do formularza organizacji sesji gościnnej). W szczególności oczekujemy na propozycje sesji nawiązujących do obszarów tematycznych tegorocznej Konferencji MASEP 2024:

(1) Kraje europejskie wobec kryzysu gospodarczego i społecznego,

(2) Zrównoważony rozwój,

(3) Innowacyjność,

(4) Sztuczna inteligencja (AI),

(5) Rynek pracy i warunki pracy,

(6) Starzenie się ludności,

(7) Gospodarka żywnościowa.

Dodatkowo, informujemy, że w wyniku starań zespołu organizacyjnego doszło do podjęcia atrakcyjnej współpracy wydawniczej – szczegóły są dostępne na stronie internetowej konferencji (zakładka Oferta publikacyjna) – www.uni.lodz.pl/masep. Dokładamy starań, aby jeszcze wzbogacić tę ofertę, w szczególności kierując ją do międzynarodowych zespołów interdyscyplinarnych.

W ramach konferencji MASEP 2024 organizatorzy przygotowali również interesującą ofertę warsztatów szkoleniowych, które odbędą się 29.11.2024 r. Dostępne są cztery tematy warsztatów: 1. Wprowadzenie do projektowania i analizy wyników badań w naukach społecznych i ekonomicznych; 2. Portal Geostatystyczny – nowa odsłona GUS; 3. Sztuczna inteligencja w pracy naukowej; 4. Analiza Cyklu Życia – ślad węglowy jako narzędzie do oceny efektów środowiskowych procesów/technologii/organizacji. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona.

Szczegółowe informacje na temat Konferencji znajdują się na stronie internetowej Konferencji (www.uni.lodz.pl/masep).

Zapraszamy do zapoznania się z ulotką zawierającą najważniejsze informacje o Konferencji oraz programem ramowym.

Do zobaczenia w Łodzi na XV Jubileuszowej Konferencji MASEP 2024.

Licząc na zainteresowanie naszymi inicjatywami, przesyłamy wyrazy szacunku,

dr hab. Elżbieta Roszko-Wójtowicz, prof. UŁ

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego