Wykład z cyklu „Spotkania z ekonomią”

16.02.2019

Tym razem wykład z cyklu  „Spotkania z ekonomią” będzie miał nieco inny charakter, wszak prelegentem jest dr hab. Marek Wroński, prof. PWSZ w Kaliszu – lekarz-anestezjolog, autor licznych publikacji z zakresu neuroanestezjologii i wyników leczenia nowotworów mózgu, pracujący w latach 1989-2007 jako naukowiec w Nowym Jorku.

Dr Marek Wroński nie będzie jednak opowiadał o arkanach leczenia ludzi. Od wielu lat zajmuje się on również szeroko pojętymi sprawami nieuczciwości naukowej. W środowisku naukowym określany jest często mianem „łowcy plagiatów” lub „eksperta patologii nauki”. Od 18 lat jest publicystą miesięcznika „Forum Akademickie”, gdzie w rubryce „Z archiwum nieuczciwości naukowej” demaskuje przejawy nierzetelnych zachowań w nauce i edukacji uniwersyteckiej. Na Wydziale Ekonomii i Zarządzania prof. Marek Wroński opowie o nieuczciwych i nierzetelnych zachowaniach, jakich dopuścili się polscy naukowcy (w tym ekonomiści)  w swoich publikacjach naukowych i praktyce akademickiej.

Spotkanie z dr hab. Markiem Wrońskim odbędzie się w dniu 25 lutego 2019 r. o godz. 11.30, w sali 201. Tytuł wykładu: „Nierzetelność w naukach ekonomicznych”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników i studentów!