Wykład prof. Deirdre McCloskey „Economic (In)equality: Good and Bad” - polemika z tezami T. Piketty'ego

Zapraszamy na wykład prof. Deirdre McCloskey

Szanowni Państwo,

Polski Instytut Ekonomiczny zaprasza na wykład otwarty prof. Deirdre McCloskey „Economic (In)equality: Good and Bad”, który odbędzie się 11 grudnia 2018 roku w godz. 17.00-19.00 na Uniwersytecie Warszawskim w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich.

Prof. Deirdre McCloskey przedstawi polemikę z wieloma intelektualistami - od Marksa po Piketty'ego - przekonując, że źródłem bogactwa są innowacyjne idee, a nie akumulacja. To teza przewodnia ostatnio wydanego „Bourgeois Equality”, stanowiącego trzeci tom jej magnum opus „Era Burżuazji”.

Deirdre McCloskey to profesor ekonomii, historii, filologii angielskiej i komunikacji na Uniwersytecie Illinois w Chicago (UIC). Jest autorką kilkunastu książek i kilkuset artykułów w dziedzinie metodologii i retoryki ekonomii, historii gospodarczej i etyki cnót oraz ekonomii feministycznej, hetorodoksyjnej i austriackiej.

Polski Instytut Ekonomiczny jest współorganizatorem wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy!