Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego

zaprasza do udziału w 13. edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej

"Wokół oceny programowej i zapewniania jakości kształcenia w szkolnictwie wyższym”

Konferencja odbędzie się 30 listopada 2023 roku o godz. 9.30 w formule zdalnej (online)

Konferencja będzie okazją do wysłuchania wystąpień wybitnych ekspertów w dziedzinie akredytacji i zarządzania jakością kształcenia. Wśród prelegentów m.in. prof. Bogusław Śliwerski, prof. Mikołaj Jasiński, prof. Rajmund Tomik, prof. Radosław Rybkowski.

Konferencja służy omówieniu najważniejszych i najbardziej aktualnych problemów, wyzwań i zagadnień dotyczących metod i kryteriów dokonywania oceny jakości kształcenia w szkolnictwie wyższym. W trakcie spotkania poruszymy zagadnienie oceny programowej PKA oraz przedstawimy zasady jej przeprowadzenia oraz przygotowania uczelni do obligatoryjnej oceny jakości kształcenia.

W charakterze prelegentów wystąpią eksperci, którzy doświadczenie i wiedzę na temat jakości kształcenia zdobywali m.in. w ramach instytucji akredytacyjnych i organizacjach środowiskowych.

Szczegółowe informacje i KARTA ZGŁOSZENIA dostępne są na stronie Konferencji: https://fundacja-edukacja.org.pl/konferencje,4

Materiały do pobrania:

Program Konferencji - kliknij

Sylwetki Prelegentów - kliknij

Karta zgłoszeniowa - kliknij

Konferencja adresowana jest przede wszystkim do przedstawicieli uczelni przygotowujących się do akredytacji zewnętrznej, pełnomocników/ zespołów ds. jakości kształcenia oraz wszystkich osób zainteresowanych zagadnieniami zarządzania procesami dydaktycznymi w szkolnictwie wyższym.

Konferencja pozwoli uczestnikom zdobyć PRAKTYCZNĄ wiedzę: jak skutecznie przygotować się do wizytacji Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz innych organizacji akredytujących i spełnić kryteria akredytacyjne; jak stosować w praktyce nową instytucję akredytacyjną, jaką są "stanowiska interpretacyjne" (orzecznictwo) PKA; jak zapewnić zgodność koncepcji i programów kształcenia z przepisami prawa o szkolnictwie wyższym, ze szczególnym uwzględnieniem regulacji odnoszących się do kształcenia zdalnego; jak skutecznie zarządzać uczelnią i procesami dydaktycznymi w aktualnych warunkach prawnych, jak efektywnie dbać o jakość kształcenia i najwyższe standardy dydaktyki.

Aby wziąć udział w Konferencji, należy przesłać do nas kartę uczestnictwa, która jest do pobrania TUTAJ – kliknij. Kartę należy przesłać w terminie do 25 listopada 2023 r. drogą elektroniczną na adres e-mail: info@fundacja-edukacja.org.pl.

Dodatkowe informacje:

tel. +48 32 747-26-03 tel. kom. +48 607-035-169