WARSZTATY „Odnawialne źródła energii w rolnictwie – fakty i mity”

17.10.2023

Uniwersytet w Białymstoku wraz z Partnerami oraz Podlaskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Świętokrzyskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie oraz Zakładem Usług Socjalnych i Edukacyjnych w Przemyślu, w ramach projektu „Zielona energia w rolnictwie Polski Wschodniej – uwarunkowania rozwoju” finansowanego ze  środków KSOW w ramach Schematu II Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Plan operacyjny na lata 2022–2023 (Umowa nr KSOW/6/2022/072 z dnia 14 lipca 2022 r.), organizuje dla rolników województw Polski Wschodniej warsztaty nt. „Odnawialne źródła energii w rolnictwie – fakty i mity”.

Celem warsztatów jest zapoznanie rolników ze znaczeniem odnawialnych źródeł energii w rolnictwie, możliwościami ich dofinansowania ze środków publicznych, korzyściami i kosztami związanymi z ich instalacją w gospodarstwach rolnych, specyfiką funkcjonowania spółdzielni energetycznych oraz dobrymi praktykami w poszanowaniu energii.

Warsztaty prowadzone będą przez pracowników Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz Politechniki Rzeszowskiej.

Warsztaty odbywać się będą w godz. 9.00-16.00:

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach. Liczba miejsc jest ograniczona.