Uwaga studenci I roku kierunku Ekonomiczno-prawnego studiów I stopnia stacjonarnych

14.04.2023

W systemie USOSweb będzie aktywna rejestracja na specjalizację, którą będą Państwo realizowali na II i III roku studiów. Do uruchomienia danej specjalizacji wymagana jest liczba 25 studentów.

Każdy Student, obecnego pierwszego roku studiów pierwszego stopnia, powinien wybrać jedną ze specjalizacji dla danego kierunku. Osoby, które nie dokonają wyboru zostaną przypisane do specjalizacji zgodnie z decyzją Dziekana Wydziału Ekonomii i Finansów.

Ekonomiczno-prawny I0 stacjonarny od 17.04.2023 godz.20:00 do 19.04.2023 godz.23:00

Specjalizacje do wyboru (opis):

• Sektor Prywatny

Absolwent specjalności sektor prywatny potrafi samodzielnie podjąć i prowadzić działalność gospodarczą, wykazując się znajomością prawa i umiejętnością jego stosowania w praktyce. Jest przygotowany do podjęcia pracy w podmiotach sektora prywatnego. Posiada również niezbędną wiedzę, umiejętności do otworzenia własnej firmy i zajęcia się jej finansami i księgowością. Posiada także wiedzę niezbędną do objęcia stanowisk kierowniczych. Po ukończeniu studiów i spełnieniu pozostałych, wymaganych przepisami prawa warunków absolwent posiada wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne niezbędne do uzyskania następujących uprawnień i certyfikatów: usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych, doradca podatkowy, biegły rewident.

2) Sektor Publiczny Specjalność: Sektor publiczny

Absolwent specjalności sektor publiczny jest przygotowany do podjęcia pracy w instytucjach sektora publicznego, głównie w instytucjach administracji centralnej, jak i samorządowej, m.in. w Najwyższej Izbie Kontroli, w regionalnych izbach obrachunkowych, w jednostkach samorządu terytorialnego, w urzędach i w izbach skarbowych, a także organach celnych. Może także pracować w firmach świadczących usługi publiczne, realizujących zamówienia na rzecz sektora publicznego oraz zajmować się wdrażaniem budżetu zadaniowego oraz kontrolą zarządczą. Po ukończeniu studiów i spełnieniu pozostałych, wymaganych przepisami prawa warunków absolwent będzie posiadać wiedzę i umiejętności niezbędne do uzyskania następujących uprawnień i certyfikatów: usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych, doradca podatkowy, pośrednik finansowy, konsultant zamówień publicznych, rzeczoznawca zamówień publicznych, audytor wewnętrzny lub zewnętrzny, kontroler finansowy.