Umowa o współpracy z Krajową Izbą Doradców Podatkowych

20.12.2022

Wsparcie merytoryczne, organizacja praktyk dla studentów WEiF oraz wspólne działania w zakresie wsparcia związanego z funkcjonowaniem zawodu doradcy podatkowego – tak wyglądać będzie współpraca Wydziału Ekonomii i Finansów UwB z podlaskim oddziałem Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Wczoraj (19 grudnia 2022 r.) podpisana została umowa o współpracy - ze strony Izby przez przewodniczącego podlaskiego oddziału Pana Dariusza Grabowskiego, ze strony WEiF  - przez dziekan prof. Marzannę Poniatowicz.

Bardzo się cieszę na tę współpracę, nasz wydział kształci prawie 1400 studentów, a nasz flagowy kierunek to ekonomia, gdzie duży nacisk kładziemy na przedmioty związane z finansami i podatkami. Zajęcia związane z podatkami cieszą się obecnie dużym powodzeniem wśród studentów – opowiadała przed podpisaniem umowy dziekan Poniatowicz.

Stąd wywodzą się nasze przyszłe kadry, chcemy propagować zawód doradcy podatkowego wśród studentów ekonomii – mówił Dariusz Grabowski.

Monika Brzostowska z podlaskiego oddziału KIDP zwracała uwagę, że doradca podatkowy to stosunkowo nowy zawód. Doradca podatkowy to zawód zaufania publicznego powołany ustawą o doradztwie podatkowym z 5 lipca 1996 roku.

Wśród doradców są ekonomiści i prawnicy (zgodnie z ustawą, uprawnionymi do świadczenia usług doradztwa podatkowego są: osoby wpisane na listę doradców podatkowych, adwokaci i radcowie prawni oraz biegli rewidenci).

W województwie podlaskim funkcjonuje ok. 150 doradców podatkowych.