Trzy wykłady II edycji Podlaskiej Akademii Giełdowej przygotowanej przez Sekcję Rynków Finansowych Studenckiego Koła Menedżerów już za nami !!!

W czwartek 27.04.2017r.  na naszym wydziale mieliśmy ogromną przyjemność wysłuchać niezwykle ciekawego wykładu prowadzonego przez Pana Marka Szuszkiewicza Dyrektora Departamentu Firm Inwestycyjnych i Infrastruktury Rynku Kapitałowego z Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. Tematyka wykładu skupiona była wokół zagadnień nielegalnych praktyk na rynku kapitałowym, piramid finansowych i innych niebezpieczeństw, na które może być narażony każdy z nas. Wieloletnia praktyka naszego Prelegenta i zdobyte doświadczenie w międzynarodowych instytucjach bezpieczeństwa finansowego pozwoliło w sposób atrakcyjny i niezwykle merytoryczny przekazać wiedzę studentom.

W środę 26.04.2017r. na Podlaskiej Akademii Giełdowej były omawiane zagadnienia związane z psychologicznymi pułapkami inwestowania. Tematykę tą przybliżył nam pracownik Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. Pan Sebastian Zadora, który był naszym gościem już po raz drugi. Prowadzący skupił się na: psychologii na rynku, teorii perspektyw, błędach w przekonaniach i ocenie prawdopodobieństwa, w zachowaniu i podejmowaniu decyzji.

Wykład inauguracyjny II edycji Podlaskiej Akademii Giełdowej odbył się w poniedziałek 24.04.2017r. Pracownik Domu Maklerskiego X Trade Brokers S.A. Pan Michał Stajniak. Wykład pozwolił uczestnikom zrozumieć podstawowe zagadnienia tematyki inwestycyjnej i analizy fundamentalnej. Dodatkowo poddał dyskusji ostatnie wydarzenia geopolityczne mające wpływ na międzynarodowe rynki finansowe.

Zapraszamy na kolejne wykłady, które odbędą się na naszym wydziale:

• 8 maja godzina 11:30 sala 316 - Podlaski Fundusz Kapitałowy i AIP Białystok „Rynek finansowy a mój pomysł na biznes. Akceleracja Start-upu.”,

• 10 maja godzina 13:15 sala 301 - mBank „Analiza techniczna rynków finansowych: trendy, wykresy, fale”.