Szkolenie Statistica dla UwB

Dzień dobry,

Serdecznie zapraszam na szkolenie Planowanie badań i analiza ich wyników w programie Statistica, jakie firma StatSoft Polska we współpracy z Uniwersytetem w Białymstoku organizuje specjalnie dla pracowników i studentów Uczelni.

Szkolenie będzie miało formę prezentacji on-line i  odbędzie się  4 czerwca 2024 r. (wtorek) w godzinach 09:00-13:30.

Podczas prezentacji zostaną omówione zagadnienia:

• Wprowadzenie do planowania badań empirycznych i analizy danych – aspekty statystyczne
  • Przykład wprowadzający w Statistica
    • Wspomaganie analizy statystycznej w Statistica
    • Wybrane elementy statystyki opisowej
  • Podstawowe praktyczne zagadnienia wnioskowania statystycznego
    • Zastosowania wybranych metod estymacji
    • Statystyczne podejście do formułowania i weryfikacji hipotez badawczych
    • Testy istotności różnic – merytoryczne i statystyczne kryteria ich wyboru
    • Błędy wnioskowania statystycznego i moc testu
    • Dobór, wykonanie i interpretacja wyników wybranych testów, obliczanie mocy testu i szacowanie liczebności próby
    • Przykład analizy wariancji
  • Wybrane zagadnienia analizy współzależności zjawisk
    • Wprowadzenie do zagadnienia modelowania statystycznego
    • Przykłady analizy korelacji i analizy regresji

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na stronie internetowej https://www.statsoft.pl/SiteLicense/UwB/. Udział bez opłat.

Zachęcam do udziału w tym wydarzeniu.