SUKCES PRACOWNIKÓW WEIF - GRANT KOMISJI EUROPEJSKIEJ

03.07.2023

img-20230703-wa0000.jpg

Prof. dr hab. Marzanna Poniatowicz, dr hab. Dorota Perło oraz dr Agnieszka Piekutowska będą realizowały przyznany w czerwcu br. grant Komisji Europejskiej pt. BACK IN TOWN – The role of industrial relations and social dialogue in supporting young people’s employment and social inclusion at an urban level.

Projekt został złożony w ramach konkursu KE SOCPL-2022-IND-REL (Improving expertise in the field of industrial relations) jesienią 2022 r. przez konsorcjum, w skład którego wchodzi 21 podmiotów - m.in. Politecnico di Milano, Universitat Autonoma de Barcelona, Univerza v Ljubljani oraz szereg podmiotów administracji publicznej z Włoch, Grecji, Hiszpanii, Słowenii czy Belgii. Liderem projektu jest włoska izba pracy CGIL Camera del Lavoro Territoriale LECCE a UwB jest jedyną polską uczelnią wchodzącą w skład konsorcjum.

Celem projektu jest rozwój na poziomie miejskim polityk wrażliwych na młodzież, a przedmiotem badań będą m.in. takie aspekty jak rozwój miast, rola samorządu terytorialnego w kreowaniu miejskich polityk publicznych czy migracje. Projekt realizowany będzie przez 24 miesiące.

Pozyskanie dofinansowania z KE na realizację projektu to wielki sukces będący efektem długoletniej współpracy międzynarodowej z partnerami z Włoch, w szczególności University degli Studi di Bari Aldo Moro, który także jest partnerem projektu.