Stypendia ministra za znaczące osiągnięcia w roku akademickim 2024/2025

20.09.2024

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy o kolejnej edycji składania wniosków do ministra o stypendium za znaczące osiągnięci na rok akademicki 2024/2025.

Poniżej przekazujemy garść informacji dotyczącą spełnienia warunków aby otrzymać stypendium:
- kto może otrzymać stypendia?
- jakie osiągnięcia brane sią pod uwagę,
- harmonogram.

Stypendium ministra może otrzymać student wykazujący się:
- znaczącymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi związanymi ze studiami lub
- znaczącymi osiągnięciami sportowymi.
- Stypendium ministra przysługuje na studiach pierwszego stopnia, studiach drugiego stopnia i jednolitych studiach magisterskich.

Stypendium ministra na rok akademicki 2024/2025 może zostać przyznane studentowi, który spełnił łącznie następujące warunki:
w poprzednim roku akademickim (czyli 2023/2024) zaliczył rok studiów oraz
uzyskał wpis na kolejny rok studiów w danym roku akademickim (czyli 2024/2025).

Osiągnięcia naukowe uznawane przy ocenie wniosku za znaczące (w skrócie):
- autorstwo lub współautorstwo monografii naukowe,
- autorstwo lub współautorstwo artykułu naukowego,
- znaczący udział w projekcie badawczym o wysokim poziomie innowacyjności,
- samodzielne wygłoszenie referatu naukowego dotyczącego badań naukowych,
- uzyskanie nagrody indywidualnej lub znaczący udział w powstaniu osiągnięcia.

Harmonogram:
- do dnia 5 października 2024 r. złożenie przez studenta na wydziale wniosku wraz z załącznikami w wersji elektronicznej PDF;
- do dnia 10 października 2024 r. przekazanie do DSSD pozytywnie zaopiniowanych wniosków
/Dziekan wydziału ocenia wnioski pod względem formalnym oraz spełnienia kryteriów dot. szczególnych osiągnięć naukowych i wymogów wynikających z przepisów/;
- student, otrzymuje dostęp do wygenerowanego w systemu ZSUN/OSF wniosku jako redaktor pomocniczy wraz z hasłem i loginem z DSSD;
- obowiązkiem studenta jest wypełnienie wniosku w systemie ZSUN/OSF w części B i C;
- student po wprowadzeniu danych przesyła do dnia 15 października do godz. 12.00 do DSSD wygenerowany "wniosek roboczy" wraz z informacją o zakończeniu edycji wniosku;
- DSSD przekazuje JM Rektorowi wnioski z zakończoną edycją, po zapoznaniu się z wnioskami JM Rektor podejmuje decyzję o wystąpieniu do ministra z wnioskiem o przyznanie stypendium danemu studentowi.

Dokładne informacje dotyczące stypendium ministra znajdują się z zakładce Student, link: https://uwb.edu.pl/student/stypendia-kredyty/stypendium-ministra-za-znaczace-osiagniecia

Już teraz, po przejrzeniu stron wydziałów pod kątem informacji o stypendium, serdecznie dziękuję wydziałom: Prawa, Biologii, Chemii, Fizyki za umieszczenie informacji na stronie jednostki dotyczącej stypendium ministra - podlinkowanie do strony UwB.
Korzystając z okazji uprzejmie proszę o umieszczenie na stronie wydziału informacji dotyczącej stypendium.
Najlepszym rozwiązaniem wydaje się stworzenie podpodzakładki "Stypendia ministra za znaczące osiągnięci" w podzakładce "Stypendia" - bez wychodzenia teraz w szczegóły podzakładek jednostek "Stypendia" ze względu na to że mają one różne struktury - i podlinkowanie strony wydziału bezpośrednio do strony stypendium ministra na UwB https://uwb.edu.pl/student/stypendia-kredyty/stypendium-ministra-za-znaczace-osiagniecia.