Studenci Uniwersytetu w Białymstoku z wizytą w Vilnius College of Technologies and Design

25.04.2023

Studenci Wydziału Ekonomii i Finansów, Wydziału Prawa oraz Instytutu Zarządzania UwB wzięli w ubiegłym tygodniu (17-21 kwietnia 2023) udział w tygodniowych warsztatach podsumowujących projekt „Green Business Ideas” (Blended Intensive Programme). Gospodarz projektu - Vilnius College of Technologies and Design z Litwy zaangażował do projektu łącznie dwadzieścioro ośmioro studentów z Białegostoku, Wilna (Litwa) ,Seged (Węgry) oraz Mariboru (Słowenia).

Studenci w pięciu międzynarodowych zespołach od marca pracowali zdalnie nad swoimi pomysłami na proekologiczne biznesy, a w trakcie warsztatów w Wilnie dopracowali je i zaprezentowali komisji ekspertów. Oprócz tego, poznawali lokalne proekologiczne przedsięwzięcia, ale też atrakcje Wilna.