Seminarium naukowe: Statystyka w praktyce – II edycja -12 marca 2024 r.

26.02.2024

Jak co roku, 9 marca będziemy obchodzić Dzień Statystyki Polskiej ustanowiony przez Komitet Statystyki i Ekonometrii Polskiej Akademii Nauk w 2008 r. dla upamiętnienia pierwszego na ziemiach polskich powszechnego spisu ludności, uchwalonego 9 marca 1789 r. przez Sejm Czteroletni.

Z tej okazji Urząd Statystyczny w Białymstoku wraz z Wydziałem Ekonomii i Finansów UwB oraz Polskim Towarzystwem Statystycznym Oddział w Białymstoku organizują seminarium naukowe pt. Statystyka w praktyce – II edycja pod patronatem honorowym Komitetu Statystyki i Ekonometrii PAN oraz Polskiej Sekcji INFORMS.

Seminarium odbędzie się 12.03.2024 r. w godz. 10.00-15.15 na Wydziale Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Warszawska 63, sala 201.

Podczas seminarium będzie można zapoznać się z wybranymi zasobami statystyki polskiej, metodami i narzędziami analizy danych oraz wziąć udział w warsztatach nabywając praktyczne umiejętności korzystania z Systemu Monitorowania Usług Publicznych oraz Portalu Geostatystycznego.

Szczegółowe informacje na temat seminarium dostępne są na stronie internetowej: https://bialystok.stat.gov.pl/seminaria-i-konferencje/seminarium-naukowe-statystyka-w-praktyce-ii-edycja-12-marca-2024-r/.