Rozmowy o strategiach biznesowych, wizji i determinacji

24.11.2022

Szanowni Studenci, Doktoranci i Wszyscy zainteresowani serdecznie zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju spotkanie z twórcą Fintech Trends Poland, Trefix oraz Ideal Bistro Radkiem Wierzbickim, który z entuzjazmem i energią opowie Jak zbudować start-up – 5 elementów udanej strategii. Spotkanie odbędzie się 6 grudnia 2022 roku o godzinie 13.15 w sali 201 budynku Wydziału Ekonomii i Finansów UwB.

Dlaczego warto przyjść, posłuchać?

Wiele elementów składa się na sukces startupu. Pasja jest kluczowa, ale to siłai charyzma liderów, jasna i zaraźliwa wizja, opracowana (w pewnym stopniu) strategia i upór pozwalają na osiągnięcie sukcesu. Poznaj historię założycieli AIRBNB, TikTok oraz pomysłodawczyni lalek Barbie. Dowiedz się, jak czarne łabędzie zmieniają oblicze biznesu i jak kultura organizacyjna wpływa na sukces startupu.

Radek Wierzbicki jest absolwentem Wydziału Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku. Pracował w Departamencie Strategii Citi Handlowy oraz Departamencie Rynków Finansowych BRE Bank przy obsłudze największych firm w zakresie ryzyka walutowego i zarządzania nadpłynnością. Twórca Fintech Trends Poland, Trefix oraz Ideal Bistro - top 3 startupów w Polsce według NCBR. Deloitte we Włoszech uznał Ideal Bistro za Top 5 FoodTech na świecie. Uczestnik EYnovation, Programu Ernst & Young dla dynamicznie rosnących firm. Uczestnik Nevada Acceleration Program. Członek Zarządu Pureco Natural - strategicznego partnera Zume, amerykańskiego producenta kompostowalnych opakowań. Uczestnik szkoleń związanych ze strategiami biznesowymi, m.in. organizowanych przez EY Academy of Business, Disruptive Strategy na Harvard Business School Online czy Business Strategies na Virginia University. Uczestnik studiów MBA na Escuela de Negocios Europea de Barcelona. Laureat Startup Brand Competition (2016), 50. Kreatywnych w Biznesie wg Magazynu Brief (2017), Central Eastern Europe Capital Markets Awards (2018). Członek Founders Academy by Google For Startups od 2020 roku.