Przystąpienie Uniwersytetu w Białymstoku do European University Alliance z inicjatywy Wydziału Ekonomii i Finansów

11.10.2019

Uniwersytet w Białymstoku został członkiem European University Alliance. Członkostwo jest wynikiem współpracy Wydziału Ekonomii i Finansów z Anne-Marie Gorisse – President of EUA.

Uniwersytet w Białymstoku znalazł się w gronie 215 członków organizacji -  instytucji szkolnictwa wyższego, z czego 8 (w tym UwB) pochodzi z Polski.

European University Alliance ma na celu wspieranie internacjonalizacji europejskiego szkolnictwa wyższego. Członkostwo w EUA pozwala na nawiązywanie nowych partnerstw, wymianę doświadczeń między partnerami oraz udział w licznie organizowanych konferencjach i szkoleniach. Celem EUA jest m.in. promowanie wysokiej jakości mobilności studentów, włączenie mobilności do programów nauczania i zachęcanie do współpracy przy zakładaniu i prowadzeniu szkół letnich, ułatwienie współpracy i wymiany doświadczeń między członkami czy zwiększenie świadomości na temat problemów europejskich, które mają wpływ na rekrutację studentów i mobilność.

Więcej o European University Alliance na stronie:  https://www.europeanunialliance.org/