Projekt budżetu obywatelskiego 2020 – M21

Projekt budżetu obywatelskiego 2020 – M21

Inicjatywa „Budowa kanalizacji deszczowej w ul. Elektrycznej” zakwalifikowała się do etapu głosowania wśród projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego 2020. W związku z tym zachęcamy do oddania głosu na projekt oznaczony numerem M21 na liście projektów ogólnomiejskich.

Projekt budowy kanalizacji deszczowej na ulicy Elektrycznej został oszacowany na 977 000 zł. Jest to inwestycja niezwykle potrzebna, z uwagi na to, iż mógłby zostać do niej przyłączony Wydział Prawa. W przypadku, gdyby projekt nie uzyskał dotacji z Budżetu Obywatelskiego, Uniwersytet w Białymstoku musiałaby w niedalekiej przyszłości sfinansować inne, kosztowne rozwiązania techniczne umożliwiające odprowadzanie wód deszczowych z posesji Wydziału.

Głosowanie odbywa się m.in. przez Internet na stronie: www.cas.bialystok.pl, jednakże zwracając uwagę na zeszłoroczne usterki techniczne zachęcamy do oddania głosu papierowego, za pomocą karty do głosowania. Karty dostępne będą w Dziekanacie Wydziału Ekonomii i Finansów (p. 106). Głosowanie trwa od 1 do 15 października 2019 r. Sprawa jest nagląca, gdyż w ubiegłorocznym głosowaniu zabrakło zaledwie stu głosów.

Liczymy na solidarność nie tylko środowiska naukowego, ale też wszystkich białostoczan!

Szczegółowe informacje dotyczące budżetu i plebiscytu:

www.bialystok.pl/pl/wiadomosci/aktualnosci/budzet-obywatelski-2020-90-projektow.html