Posiedzenie Wydziałowej Rady Konsultacyjnej

27.10.2020

O kształceniu zdalnym i rozwoju wydziału dyskutowano na poniedziałkowym posiedzeniu Wydziałowej Rady Konsultacyjnej (26 października 2020 r.).

WRK jest ciałem społecznym o charakterze doradczo-opiniującym. Do jej zadań należy między innymi opiniowanie Strategii Rozwoju Wydziału Ekonomii i Finansów. Rada wyraża swoją opinię w sprawie nowych kierunków studiów i specjalności. Ma także głos doradczy przy zmianach w programach studiów, by efekty kształcenia odpowiadały potrzebom otoczenia społeczno-gospodarczego oraz uwzględniały sytuację na rynku pracy.

W posiedzeniu, z ramienia partnerów zewnętrznych, udział wzięli m.in.: Andrzej Parafiniuk - Konsul Honorowy Republiki Finlandii w Białymstoku, Witold Karczewski - Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej, Teresa Sołowińska - Dyrektor Biura Stowarzyszenia Księgowych w Polsce - Oddział Okręgowy w Białymstoku, Tomasz Buczek – Dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju Urządu Miejskiego w Białymstoku, Piotr Sosnowski – Prezes Zarządu SMP Poland sp. z o. o.

Nowym przewodniczącym Wydziałowej Rady Konsultacyjnej jest Prezydent Białegostoku dr hab. Tadeusz Truskolaski, prof. UwB.