Podsumowanie II edycji Podlaskiej Akademii Giełdowej przygotowanej przez Sekcję Rynków Finansowych Studenckiego Koła Menedżerów.

03.07.2017

Cykl spotkań zorganizowanych w ramach II edycji Podlaskiej Akademii Giełdowej (PAG) po raz kolejny cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Niezmiernie cieszy nas fakt, iż podczas tegorocznej edycji zgromadził blisko 1000 uczestników. Tym samym poprawiliśmy wynik z roku poprzedniego, kiedy to na naszych zajęciach edukacyjnych wzięło udział niemal 600 osób.

Wykład inauguracyjny II edycji Podlaskiej Akademii Giełdowej odbył się w poniedziałek 24.04.2017r. Pracownik Domu Maklerskiego X Trade Brokers S.A. Pan Michał Stajniak poprowadził wykład, który pozwolił uczestnikom zrozumieć podstawowe zagadnienia tematyki inwestycyjnej i analizy fundamentalnej. Dodatkowo poddał do dyskusji ostatnie wydarzenia geopolityczne mające wpływ na międzynarodowe rynki finansowe. Dzięki omówieniu fundamentów inwestycji nasi słuchacze mogli poznać jedno z dwóch elementarnych podejść do inwestowania.

W środę 26.04.2017r. na wykładzie Podlaskiej Akademii Giełdowej były omawiane zagadnienia związane z psychologicznymi pułapkami inwestowania. Tą często niedocenianą, ale jakże istotną kwestię przybliżył nam pracownik Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. Pan Sebastian Zadora, który był naszym gościem już po raz drugi. Prowadzący skupił się na psychologii na rynku, teorii perspektyw, błędnych przekonaniach i ocenie prawdopodobieństwa w zachowaniu i podejmowaniu decyzji.

W czwartek 27.04.2017r. na naszym wydziale mieliśmy ogromną przyjemność wysłuchać niezwykle ciekawego wykładu prowadzonego przez Pana Marka Szuszkiewicza Dyrektora Departamentu Firm Inwestycyjnych i Infrastruktury Rynku Kapitałowego z Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. Tematyka wykładu skupiona była wokół zagadnień nielegalnych praktyk na rynku kapitałowym, piramid finansowych i innych niebezpieczeństw, na które może być narażony każdy z nas. Wieloletnia praktyka naszego Prelegenta i zdobyte doświadczenie w międzynarodowych instytucjach bezpieczeństwa finansowego pozwoliło w sposób atrakcyjny i niezwykle merytoryczny przekazać wiedzę słuchaczom.

Dzięki współpracy z Podlaskim Funduszem Kapitałowym oraz AIP Białystok w poniedziałek 08.05.2017r. odbyły się prezentacje start-upów z północno-wschodniej Polski. Komisja składająca się z przedstawicieli Podlaskiego Funduszu Kapitałowego, Studenckiego Koła Menedżerów oraz AIP Białystok miała za zadanie wyłonić najlepszy pomysł na biznes. Zwycięzca otrzymał wsparcie od Podlaskiego Funduszu Kapitałowego, które jest jakże ważne w początkowej fazie rozwoju. Zwycięzcy IndyGo jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Wykład dotyczący analizy technicznej rynków finansowych zakończył II edycję Podlaskiej Akademii Giełdowej. Wykład ten poprowadził Pan Paweł Śliwa, który zajmuje stanowisko Head of FX Sales w mBanku. Pan Paweł posiada wieloletnie doświadczenie i ogromną wiedzę. Tematyka analizy technicznej nie ma dla niego tajemnic, opowiada o niej z ogromną charyzmą. Analiza techniczna w rękach doświadczonych inwestorów jest niezbędnym narzędziem przy podejmowaniu decyzji. Tak jak w poprzedniej edycji Podlaskiej Akademii Giełdowej współpraca z Panem Pawłem okazała się bardzo owocna, co po raz kolejny zostało potwierdzone przez zadowolenie naszych uczestników.

Koordynatorzy Projektu:

Marek Czochański Jakub Godlewski

Grupa organizacyjna:

Romek Maleszewski Adrian Skowroński Paweł Stankiewicz Krzysztof Bukraba Adam Pletniewski