Olimpiada Statystyczna - zawody okręgowe

10.12.2019

W dniu 04.12.2019 r. na Wydziale Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku odbyły się zawody okręgowe IV edycji Olimpiady Statystycznej organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. Partnerem Olimpiady w województwie podlaskim był Wydział Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku.

W zawodach okręgowych uczestniczyło 25 uczniów z 9 szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z terenu naszego województwa. Najlepsze wyniki osiągnęli:

I miejsce – Miłosz Moroz – uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białymstoku,

II miejsce – Grzegorz Kiersnowski – uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białymstoku,

III miejsce – Tomasz Modzelewski – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży.

Olimpiada statystyczna jest olimpiadą interdyscyplinarną. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych.

Szczegółowe informacje na temat Olimpiady Statystycznej znajdują się na stronie internetowej olimpiadastatystyczna.stat.gov.pl

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na etapie centralnym Olimpiady!