Nie żyje prof. Jerzy Wilkin

11.01.2023

Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy naszą społeczność akademicką, że w dniu 10 stycznia 2023 r. zmarł Pan Profesor Jerzy Wilkin – wybitny polski ekonomista, członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk, doktor honoris causa Uniwersytetu w Białymstoku oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Profesor Jerzy Wilkin specjalizował się w problematyce rozwoju gospodarczego, ekonomii instytucjonalnej, teorii wyboru publicznego, ekonomii rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich oraz teorii i polityki integracji europejskiej. Był wieloletnim pracownikiem Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie przez szereg lat pełnij funkcję dziekana Wydziału Nauk Ekonomicznych. Zawodowo był również związany z Instytutem Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN.

Profesor Jerzy Wilkin pracował na naszym Wydziale w latach 1999-2003, kierując Katedrą Mikroekonomiki. Był dla nas nie tylko niekwestionowanym autorytetem naukowym, ale przede wszystkim wspaniałym człowiekiem i przyjacielem Wydziału, wspierającym i inspirującym naukowo naszych pracowników i studentów.

W naszych sercach na zawsze zachowamy pamięć o dokonaniach Pana Profesora na rzecz Uniwersytetu w Białymstoku oraz Wydziału Ekonomii i Finansów.

Łącząc się w smutku, przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia

Rodzinie Pana Profesora.

Pogrążona w smutku rodzina informuje, że

msza żałobna odprawiona zostanie w piątek 20 stycznia 2023 roku o godzinie 13.15 w kościele św. Jozafata przy
ul. Powązkowej 90.

Po mszy świętej nastąpi odprowadzenie na cmentarz Powązki Wojskowe.

Rodzina prosi o nieskładanie kondolencji.

Zamiast kwiatów rodzina prosi o dobrowolne wpłaty na Fundację Hospicjum Onkologicznego na św. Krzysztofa na Ursynowie.