MASEP 2024 - rejestracja do 30 października

04.10.2024

Konferencja stanowi forum wymiany poglądów oraz doświadczeń związanych z zastosowaniem metod ilościowych do oceny współczesnych problemów ekonomicznych i społecznych. W bieżącej edycji będziemy dyskutować między innymi o zmianach na scenie geopolitycznej oraz rosnącym wpływie sztucznej inteligencji na różne sektory gospodarki, w tym na naukę, co otwiera nowe perspektywy i stawia przed nami pytania o przyszłość naszego świata. Konferencja MASEP 2024 wpisuje się w nurt rozważań naukowców i praktyków zajmujących się metodologicznymi aspektami społecznych i ekonomicznych wyzwań współczesnego świata, w tym funkcjonowaniem sektorów gospodarki, aktywnością ekonomiczną oraz jakością życia ludności.

Rejestracja zgłoszenia udziału w XV Konferencji Naukowej MASEP upływa z dniem 30 października 2024 r.  (Zakładka – Kalendarium, Rejestracja i Opłaty – www.uni.lodz.pl/masep).

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod tym linkiem.

Istotnym punktem wydarzenia będą gościnne sesje tematyczne, do organizacji których serdecznie zapraszamy (link do formularza organizacji sesji gościnnej). W szczególności oczekujemy na propozycje sesji nawiązujących do obszarów tematycznych tegorocznej Konferencji MASEP 2024:

(1) Kraje europejskie wobec kryzysu gospodarczego i społecznego,

(2) Zrównoważony rozwój,

(3) Innowacyjność,

(4) Sztuczna inteligencja (AI),

(5) Rynek pracy i warunki pracy,

(6) Starzenie się ludności,

(7) Gospodarka żywnościowa,

(8) Zarządzanie i administracja badaniami (RMA).

Dodatkowo, informujemy, że w wyniku starań zespołu organizacyjnego doszło do podjęcia atrakcyjnej współpracy wydawniczej – szczegóły są dostępne na stronie internetowej konferencji (zakładka Oferta publikacyjna) – www.uni.lodz.pl/masep. Dokładamy starań, aby jeszcze wzbogacić tę ofertę, w szczególności kierując ją do międzynarodowych zespołów interdyscyplinarnych.

W ramach konferencji MASEP 2024 organizatorzy przygotowali również interesującą ofertę warsztatów szkoleniowych, które odbędą się 29.11.2024 r. Dostępne są cztery tematy warsztatów: 1. Wprowadzenie do projektowania i analizy wyników badań w naukach społecznych i ekonomicznych; 2. Portal Geostatystyczny – nowa odsłona GUS; 3. Sztuczna inteligencja w pracy naukowej; 4. Analiza Cyklu Życia – ślad węglowy jako narzędzie do oceny efektów środowiskowych procesów/technologii/organizacji. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona.

Szczegółowe informacje na temat Konferencji znajdują się na stronie internetowej Konferencji (www.uni.lodz.pl/masep).

Z uwagi na okresowe prace utrzymaniowe infrastruktury informatycznej Uniwersytety Łódzkiego, w najbliższych dniach, mogą wystąpić okresowe przerwy w dostępności strony internetowej Konferencji. Niezależnie od powyższego, formularze rejestracyjne działają bez ograniczeń. W celu rejestracji swojego udziału w MASEP 2024 mogą Państwo korzystać również z linków do formularzy, umieszczonych poniżej.

Do zobaczenia w Łodzi na XV Jubileuszowej Konferencji MASEP 2024.

Licząc na zainteresowanie naszymi inicjatywami, przesyłamy wyrazy szacunku,

dr hab. Elżbieta Roszko-Wójtowicz, prof. UŁ

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego