Konkurs dla studentów - 5000 zł za najlepszą pracę dyplomową

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność poinformować Państwa o uruchomieniu przyjmowania zgłoszeń

w Konkursie na najlepsze prace magisterskie i licencjackie poświęcone tematyce finansów publicznych.

Jednym z warunków odpowiedzialnej, przejrzystej i racjonalnej gospodarki finansowej państwa jest istnienie specjalistów rozumiejących zawiłości finansów publicznych.

Specjalizacja ta jest coraz częściej potrzebna nie tylko w administracji rządowej, ale również w biznesie oraz trzecim sektorze.

Konkurs ma na celu poszerzanie wiedzy na ten temat, a także zachęcenie młodych ekonomistów do specjalizowania się w tej dziedzinie.

Chcemy także zainspirować wykładowców i promotorów do tego, aby zwracali uwagę studentów na tę jakże ważną i ciekawą tematykę.

Nagrody:

5000 zł za najlepszą pracę licencjacką

5000 zł za najlepszą pracę magisterską

Prace można zgłaszać do: 7 października 2024

Organizatorem konkursu jest niezależna organizacja pozarządowa Instytut Finansów Publicznych. W kapitule konkursowej zasiadają wybitni ekonomiści specjalizujący się w dziedzinie finansów publicznych, uczestnicy kolejnych etapów rozwoju polskiej gospodarki i kształtowania ustroju finansowego w okresie od przemian ustrojowych, przez wstąpienie Polski do Unii Europejskiej, kolejne reformy oraz kryzysy. Wśród nich jest były premier i prezes Narodowego Banku Polskiego prof. Marek Belka, byli ministrowie, a także uczeni i wykładowcy, którzy obecnie kształcą kolejne pokolenie specjalistów, którym przyjdzie się mierzyć z przyszłymi wyzwaniami.