Konferencja naukowa pt. „Corporate governance and securities regulations”

09.10.2019

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają serdecznie na konferencję naukową pt. "Corporate governance and securities regulations", która odbędzie się 30 października 2019 r. w Auli Głównej Uniwersytetu Warszawsiego, w budynku d. BUW (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28). Konferencja rozpocznie się od wykładu wybitnego autorytetu w dziedzinie prawa spółek, rynku kapitałowego i transakcji M&A prof. Stevena Davidoffa Solomona (Professor of Law U.C. Berkeley School of Law) na temat "Corporate governance - lessons from the U.S. experience in securities regulation".

Po wykładzie odbędzie się debata "Corporate governance and securities regulations" z udziałem prof. Stevena Davidoffa Solomona, prof. Teresy Czerwińskiej - Członka Zarządu Narodowego Banku Polskiego, Pawła Borysa - Prezesa Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju oraz prof. Michała Romanowskiego - Członka Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego, radcy prawnego.

Moderatorem debaty będzie dr hab. Jacek Jastrzębski, prof. UW - Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego.

Po debacie odbędzie się uroczystość wręczenia nagrody w VIII edycji Konkursu o Nagrodę Przewodniczącego KNF za najlepszą pracę doktorską z zakresu rynku finansowego.

Konferencja ma charakter otwarty. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie za pośrednictwem elektronicznego formularza zgłoszeniowego.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Konferencja odbędzie się w j. angielskim. Organizatorzy nie zapewniają tłumaczenia.