Kawa z wykładowcą, czyli warsztaty z pisania prac naukowych, w tym magisterskich

04.03.2024

Zapraszamy studentów Wydziałów: Prawa oraz Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku do udziału w certyfikowanych warsztatach z pisania prac naukowych, w tym magisterskich. Przy okazji zapraszamy na kawę. Warsztaty odbędą się 25 marca 2023 r. o godz. 17.00-19.15 w sali 216, pod hasłem „technologia jest dobrym sługą, ale niebezpiecznym panem”. Jako, że trudne procesy składają się z prostych etapów, podpowiemy, z jakich etapów powinien składać się proces pisania pracy naukowej (magisterskiej). W trakcie warsztatów poruszymy m.in. zagadnienia i zagrożenia wykorzystania sztucznej inteligencji, w szczególności bota ChatGPT. Podzielimy się również swoim doświadczeniem w zakresie stosowania wysokiej pod względem jakości merytorycznej rozwiązań informatycznych wspomagających proces pisania prac naukowych, w szczególności baz publikacji naukowych. Podpowiemy jak znaleźć lukę badawczą i od czego rozpocząć sam proces twórczy. Przejdziemy też od teorii do praktyki, by w kilkuosobowych grupach, w przyjaznej atmosferze przygotować koncepcje potencjalnych (przyszłych) prac naukowych (magisterskich).

dr hab. Urszula Zawadzka-Pąk, prof. UwB i dr Ewa Lotko
Katedra Finansów Publicznych i Prawa Finansowego