Instrumenty rozwoju lokalnego w kontekście finansowania obszarów wiejskich

27.01.2021

Zakład Rozwoju Lokalnego i Gospodarki Przestrzennej Wydziału Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku 21 stycznia 2021 roku zorganizował ogólnopolską konferencję naukową on-line pt. "Instrumenty rozwoju lokalnego w kontekście finansowania obszarów wiejskich".

Wydarzenie zostało poświęcone poszukiwaniu skutecznych metod i narzędzi wspierania rozwoju obszarów wiejskich; w szczególności przedmiotem debaty były źródła finansowania inwestycji prorozwojowych.

Wśród prelegentów znaleźli się m.in. prof. dr hab. dr h. c. mult. Jerzy Wilkin z Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk, oraz przedstawiciele jednostek samorządów terytorialnych i badacze akademiccy z całej Polski.
Dziękujemy Wszystkim za udział w tym wydarzeniu oraz merytoryczną i owocną dyskusję.

Konferencję można jeszcze raz obejrzeć na kanale You Tube! Zapraszamy!

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:

• Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej – prof. dr hab. Tomasz Grodzki
  • Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu w Białymstoku – prof. dr hab. Robert W. Ciborowski

Partnerami konferencji byli:

• Stowarzyszenie „Samorządy dla Polski”
  • Związek Gmin Wiejskich RP

Patronat medialny sprawowali:

• Ogólnopolski Dziennik „Rzeczpospolita"
  • „Rzeczpospolita- Życie Regionów”
  • Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”