II Seminarium Ekonomiczne dla Biznesu - ESG w praktyce

23.11.2023

Wydana w 2022 roku dyrektywa UE 2022/2464  w sprawie sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju spowodowała ożywioną dyskusję na temat raportowania przedsiębiorstw o kwestiach społecznych, środowiskowych i zarządzania (ESG). W czasie seminarium „Raportowanie w zakresie zrównoważonego rozwoju, czyli o ESG w praktyce” chcemy wyjaśnić, w jakim zakresie te nowe przepisy dotyczą nie tylko bezpośrednio zobowiązanych przedsiębiorstw, ale też ich podwykonawców, w tym małych i średnich przedsiębiorstw. Czy i w jaki sposób firmy mogą się przygotować na raportowanie w zakresie zrównoważonego rozwoju? Czy raportowanie kwestii związanych ze zrównoważonym rozwojem może przyczynić się do lepszej realizacji celów biznesowych? O tym wszystkim mówić będziemy 29 listopada (godz. 11:00) podczas II Seminarium Ekonomicznego dla Biznesu.

To wspólna inicjatywa Wydziału Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku i Centrum Popularyzacji Nauki UwB realizowana w ramach projektu „Misja 3.0 – Uniwersytet Otwarty” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki (program „Społeczna odpowiedzialność nauki”).

Do rozmowy zaprosiliśmy naukowców, przedstawicieli firm, które już zobowiązane są do składania stosownych raportów oraz przedstawicieli organizacji przedsiębiorców.

Na seminarium zapraszamy studentów i pracowników WEiF.

Opiekę merytoryczną nad wydarzeniem sprawuję dr Edyta Sidorczuk-Pietraszko.

II Seminarium Ekonomiczne dla Biznesu

Raportowanie w zakresie zrównoważonego rozwoju, czyli o ESG w praktyce

29 listopada 2023 r., godz. 11:00

Uniwersyteckie Centrum Kultury, kampus UwB, ul. Ciołkowskiego 1N