Graduacja absolwentów 2023-2024

17.07.2024

Było uroczyście, radośnie i klimatycznie – w sobotę (13 lipca)  odbyła się uroczystość graduacji absolwentów roku akademickiego 2023/2024. Pomimo upalnej letniej pogody w pięknej auli zabytkowego budynku przy ul. Warszawskiej 63 licznie pojawili się  studenci kończący studia magisterskie i licencjackie na Wydziale Ekonomii i Finansów oraz Wydziale Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku.

Wydział Ekonomii i Finansów ukończyło prawie 400 studentów na kierunkach: ekonomia (305 osób), międzynarodowe stosunki gospodarcze (14), oraz na kierunku ekonomiczno-prawnym (66). Wydział Zarządzania opuściło około 130 absolwentów.

Mam nadzieję, że uzyskali Państwo więcej niż  spodziewaliście – otworzył uroczystość JM Rektor prof. dr hab. Robert Ciborowski i zapraszał na studia magisterskie i studia podyplomowe. To najpiękniejsza uroczystość na uczelni. Liczę, że będziecie naszymi ambasadorami – mówi do absolwentów Dziekan Wydziału Ekonomii i Finansów prof. dr hab. Marzanna Poniatowicz. Profesor po 8 latach kończy swoją drugą kadencję dziekańską: Dla mnie to był zaszczyt i wyzwanie zawodowe. Marzanna Poniatowicz dziękowała pracownikom naukowym, dydaktycznym i administracyjnym za współpracę.

Dziekan Wydziału Zarządzania dr hab. Bogusław Plawgo, prof. UwB mówił: Czuję radość i dumę, gdy widzę Was w takiej liczbie. Pięknie wyglądacie. To co dzisiaj dla firm najważniejsze, to ludzie, to kadra i jej kompetencje. Firmy i instytucje czekają na Was.

W imieniu aktywnie działającego Samorządu Studenckiego głos zabrała przewodnicząca  Katarzyna Krupska. Uroczystość wręczenia pamiątkowych dyplomów poprowadzili: Prodziekan ds. studenckich WEiF dr hab. Anna Gardocka-Jałowiec, prof. UwB oraz Prodziekan Wydziału Zarządzania dr Mariusz Citkowski. Spotkanie uświetnił Chór Akademicki Uniwersytetu w Białymstoku pod kierunkiem Agnieszki Panas. Na koniec były pamiątkowe zdjęcia z tradycyjnym gestem wyrzucanych w górę biretów.

Galeria: link