Ekonomiczno-prawny I rok studia stacjonarne I stopnia WYBÓR SPECJALIZACJI

13.03.2024

W systemie USOSweb będzie aktywna rejestracja na specjalizację, którą będą Państwo realizowali na II i III roku studiów. Do uruchomienia danej specjalizacji wymagana jest liczba 25 studentów.

Każdy Student, obecnego pierwszego roku studiów pierwszego stopnia, powinien wybrać jedną ze specjalizacji:

1. Sektor Prywatny, lub
  2. Sektor Publiczny

Osoby, które nie dokonają wyboru zostaną przypisane do specjalizacji zgodnie z decyzją Dziekana Wydziału Ekonomii i Finansów.

Harmonogram rejestracji:

ekonomiczno-prawny studia stacjonarne od 19.03.2024r od godz. 20.00 do 21.03.2024r godz. 23.00

Specjalizacja: Sektor prywatny

Absolwent specjalizacji sektor prywatny potrafi samodzielnie podjąć i prowadzić działalność gospodarczą, wykazując się znajomością prawa i umiejętnością jego stosowania w praktyce. Jest przygotowany do podjęcia pracy w podmiotach sektora prywatnego. Posiada również niezbędną wiedzę, umiejętności do otworzenia własnej firmy i zajęcia się jej finansami i księgowością. Posiada także wiedzę niezbędną do objęcia stanowisk kierowniczych. Po ukończeniu studiów i spełnieniu pozostałych, wymaganych przepisami prawa warunków absolwent posiada wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne niezbędne do uzyskania następujących uprawnień i certyfikatów: usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych, doradca podatkowy, biegły rewident.

Specjalizacja: Sektor publiczny

Absolwent specjalizacji sektor publiczny jest przygotowany do podjęcia pracy w instytucjach sektora publicznego, głównie w instytucjach administracji centralnej, jak i samorządowej, m.in. w Najwyższej Izbie Kontroli, w regionalnych izbach obrachunkowych, w jednostkach samorządu terytorialnego, w urzędach i w izbach skarbowych, a także organach celnych. Może także pracować w firmach świadczących usługi publiczne, realizujących zamówienia na rzecz sektora publicznego oraz zajmować się wdrażaniem budżetu zadaniowego oraz kontrolą zarządczą. Po ukończeniu studiów i spełnieniu pozostałych, wymaganych przepisami prawa warunków absolwent będzie posiadać wiedzę i umiejętności niezbędne do uzyskania następujących uprawnień i certyfikatów: usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych, doradca podatkowy, pośrednik finansowy, konsultant zamówień publicznych, rzeczoznawca zamówień publicznych, audytor wewnętrzny lub zewnętrzny, kontroler finansowy.