"Czego nauczył nas kryzys?" Międzynarodowa konferencja naukowa na UwB

26.06.2023

O przyczynach i skutkach współczesnych i dawnych kryzysów, o tym czy i jakie wnioski wyciągają z nich ekonomiści i rządzący, a także o instrumentach antykryzysowych będą rozmawiać uczestnicy naukowego spotkania na Uniwersytecie w Białymstoku.

W poniedziałek, 26 czerwca 2023 r., na największej podlaskiej uczelni rozpocznie się VI Międzynarodowa Konferencja z cyklu "Rozwój społeczno-gospodarczy w teoriach ekonomicznych". Organizatorem dwudniowych obrad jest Wydział Ekonomii i Finansów UwB.

Konferencja będzie miała interdyscyplinarny charakter, a jej tematyka obejmuje nie tylko kryzysy o podłożu gospodarczym, ale też np. demograficzne czy wywołane przez epidemię COVID-19. Badacze będą analizować ich źródła, konsekwencje, wpływ na różne obszary gospodarki i życia obywateli. W naukowym spotkaniu weźmie udział blisko stu badaczy z różnych ośrodków naukowych i praktyków: ekonomistów, prawników, historyków, socjologów, psychologów.

VI Międzynarodowa Konferencja z cyklu "Rozwój społeczno-gospodarczy w teoriach ekonomicznych" została dofinansowana w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Doskonała Nauka”, moduł „Wsparcie konferencji naukowych”. Wartość dofinansowania wynosi 25 000 zł.

logo_ministerstwa_edukacji_i_nauki_logo_doskonala_nauka.png

Partnerem strategicznym wydarzenia jest Województwo Podlaskie.

Partnerzy merytoryczni to Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Instytut Misesa, Polskie Towarzystwo Historii Gospodarczej oraz Forum Myśli Instytucjonalnej.

Organizacja konferencji została wsparta przez sponsorów: Bank Millennium SA, Enea, MPO Sp. z o.o., Kombinat Budowlany oraz Biaform SA.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym Polskiego Radia Białystok oraz TVP 3 Białystok.

patroni_konferencji.png