11.04.2024

W dniach 9-10 kwietnia br. w Warszawie odbył się warsztat współorganizowany przez Wydział Ekonomii I Finansów UwB w ramach projektu BACK IN TOWN – The role of industrial relations and social dialogue in supporting young people’s employment and social inclusion at an urban level.

Przedmiotem dyskusji były dotychczasowe rezultaty osiągnięte w ramach Work Package 2: Understanding challenges associated with young people’s position in the labour market from an urban perspective. W tej części projektu liderami zadań był WEiF UwB oraz University degli Studi di Bari Aldo Moro (Włochy) – wieloletni partner WEiF.

Podczas spotkania członkowie projektu ze strony WEiF UwB: Prof. dr hab. Marzanna Poniatowicz, dr hab. Dorota Perło, prof. UwB oraz dr Agnieszka Piekutowska przedstawiły opracowany przez nie raport krajowy oraz metodologię zastosowaną w WP2. Dodatkowo, Prof. dr hab. Marzanna Poniatowicz poprowadziła sesję II, w ramach której uczestnicy z uczelni z Włoch, Grecji (online), Słowenii i Hiszpanii przedstawili wyniki ich analiz.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele Politecnico di Milano, Universitat Autonoma de Barcelona, Univerza v Ljubljani, University degli Studi di Bari Aldo Moro (Włochy) oraz szereg podmiotów administracji publicznej z Włoch, Grecji, Hiszpanii i przedstawiciele lidera projektu: włoska izba pracy CGIL Camera del Lavoro Territoriale LECCE.

backintown2.png