ANALIZA DANYCH METABOLOMICZNYCH - już 5-6 lutego 2024 - WARSZTATY

Data: 05.02.2024
Miejsce wydarzenia: online

Szanowni Państwo,

mam zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w warsztatach pt: „Analiza danych metabolomicznych - chromatografia - spektrometria mas”, które odbędą się w formie on-line już 5-6 lutego 2024. Prowadzącą jest dr inż. Anna Piaseckaadiunkt w Instytucie Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu, kierownik oraz wykonawca wielu projektów badawczych, doświadczony szkoleniowiec, ekspert i praktyk w dziedzinie spektrometrii mas, metabolomice oraz bioinformatycznym przetwarzaniu danych metabolomicznych z 14-letnim doświadczeniem.

Warsztaty są dedykowane naukowcom i dają możliwość sprawdzania postępów uczestników wraz z możliwością zadawania pytań.

Program warsztatów obejmuje:

• Przetwarzanie surowych danych metabolomicznych GC-MS i LC-MS, strategie i dostępne oprogramowanie
  • Metody statystyczne stosowane w analizach wielkoskalowych: ANOVA, analizy post-hoc, FDR i inne
  • Metody wizualizacji i redukcji wielowymiarowych danych metabolomicznych: detekcja ważnych sygnałów, mapy cieplne, PCA, PLS-DA, HCA i inne
  • Platformy internetowe do przetwarzania i analizy danych metabolomicznych
  • Adnotacje sygnałów do metabolomicznych baz danych
  • Analiza zgęszczania szlaków metabolomicznych, analiza funkcjonalna, integracja z innymi danymi omicznymi

Do kogo skierowane są warsztaty?

Kurs skierowany jest do osób, które nie posiadają umiejętności bioinformatycznych, natomiast chciałyby zaprojektować eksperyment metabolomiczny, przetwarzać dane metabolomiczne, wykorzystywać metody statystyczne oraz korzystać z baz danych.

Aby uzyskać więcej informacji o naszych szkoleniach oraz w celu rejestracji, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: