„Ad rem”, czyli krótki kurs łaciny

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych

Uniwersytetu w Białymstoku

proponuje studentom  w roku akademickim 2023/24

bezpłatne dodatkowe zajęcia językowe z Łaciny poza programem studiów.

Quis homo eruditus sine linguae Latinae scientia?

( Kimże jest człowiek wykształcony bez znajomości języka łacińskiego? )

„Ad rem”,

czyli krótki kurs łaciny

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów na ogólnouczelniane zdalne zajęcia z języka łacińskiego, na platformie EduPortal, którzy chcieliby:

- rozpocząć naukę języka łacińskiego od początku,

czyli „ab ovo” jakby powiedzieli starożytni Rzymianie

- przypomnieć język łaciński, bo

„Repetitio est mater studiorum”(Powtarzanie jest matką nauk.)

Zajęcia w wymiarze 35 godzin rozpoczną  się  w semestrze zimowym roku akademickiego 2023/2024.

Pierwsze spotkanie odbędzie się on-line (platforma EduPortal):

Grupa 1- 23.10.2023r  (poniedziałek) o godz. 18.00

Grupa 2- 25.10.2023r  (środa) o godz. 18.00

Rejestracja w Usosweb od 04.10. do 30.10.2023 r.

Warunki zaliczenia: regularne uczęszczanie na zajęcia, aktywny udział, praca własna studenta. Po otrzymaniu zaliczenia istnieje możliwość wpisu do suplementu do dyplomu w rubryce inne osiągnięcia (na wniosek uczestnika kursu).

Kontakt  z prowadzącą mgr Aliną Pawłowską:alina.pawlowska@uwb.edu.pl                       lub  z sekretariatem Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych.: spnjo@uwb.edu.pl