1409 studentów Wydziału Ekonomii i Finansów rozpoczęło oficjalnie, w poniedziałek, 4 października, nowy rok akademicki 2021/2022.

06.10.2021

W uroczystości w zabytkowej auli Wydziału udział wzięli przedstawiciele studentów I roku, nauczyciele akademiccy, rada wydziału oraz zaproszeni goście.

Ekonomia to nauka o człowieku, o zachowaniach ludzi. Kiedyś największym problemem było dotarcie do wiedzy, dzisiaj najważniejsze jest wyselekcjonowanie wartościowej wiedzy – mówił Rektor prof. Robert Ciborowski.

Dziekan Wydziału Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku prof. dr hab. Marzanna Poniatowicz życzyła wszystkim ustabilizowania sytuacji związanej z pandemią, studentom – dociekliwości w poszukiwaniu prawdy oraz znalezienia pasji, pracownikom – wielu wysoko punktowanych publikacji oraz zapału do dydaktyki, administracji - by pracowała, tak jak do tej pory.

Immatrykulację studentów poprowadziła prodziekan ds. studenckich dr hab. Anna Gardocka-Jałowiec, prof. UwB. O dobre wykorzystanie czasu studiów apelował przewodniczący samorządu studentów Tomasz Prymaka.

Wykład inauguracyjny pt. „Jak studiować z sensem? Studia jako proces dodający skrzydeł” wygłosił dr hab. Jakub Brdulak, prof. Szkoły Głównej Handlowej, członek zarządu Fundacji na rzecz Jakości Kształcenia przy KRASP. Kończąc swoje wystąpienie radził studentom: zaciekawić się, wiedzieć dużo, działać, cieszyć się studiami.

W tym roku akademickim naukę na Wydziale Ekonomii i Finansów rozpoczęło 595 nowych studentów:

- 461 na kierunku ekonomia,

- 47 międzynarodowe stosunki gospodarcze,

- 87 na kierunku ekonomiczno-prawnym.

Link do galerii zdjęć z inauguracji: