Inicjatywy międzynarodowe

Maj 2024

6 czerwca br. gościem Wydziału była Dr Arjeta Hallunovi - przedstawicielka Wydziału Biznesu na Uniwersytecie "Aleksander Moisiu" w Durres (Albania). Pani Doktor jest uczestnikiem International Week zorganizowanego przez Dział Współpracy Międzynarodowej UwB.

albania.jpg

Spotkanie Pani Doktor z Panią Dziekan WEiF – prof. Marzanną Poniatowicz było okazją do wymiany doświadczeń oraz poszukiwania możliwości współpracy, zarówno w ramach programu Erasmus+ jak i poza nim, w tym w zakresie realizowanej Regionalnej Inicjatywy Doskonałości. W spotkaniu uczestniczyła także dr Agnieszka Piekutowska oraz dr Edyta Sidorczuk-Pietraszko. Liczymy, że te udane spotkanie zaowocuje szerszą współpracą z Uniwersytetem w Durres w najbliższej przyszłości.

 


Grudzień 2023

Prof. Viktor Koval - tegoroczny Stażysta Nagrody im. Iwana Wyhowskiego w listopadzie i grudniu 2023 r. realizował staż na Wydziale Ekonomii i Finansów UwB, wspierając rozwój czasopisma Wydziału Optimum. Economic Studies, biorąc udział w licznych spotkaniach z pracownikami WEiF oraz uczestnicząc w bieżących wydarzeniach akademickich. Efektem stażu jest m.in. plan aktywnych działań w semestrze letnim, w tym plan wspólnych wykładów.

prof.jpg


Grudzień 2023

W grudniu 2023 r. w ramach projektu Back in Town, który w czerwcu br. otrzymał dofinansowanie Komisji Europejskiej, Prof. dr hab. Marzanna Poniatowicz, dr hab. Dorota Perło, prof. UwB oraz dr Agnieszka Piekutowska wzięły aktywny udział w Kick off event, które odbyło się w Lecce (Włochy), gdzie siedzibę ma lider projektu - CGIL Lecce.

 backintown.jpg

Podczas wydarzenia, Prof. dr hab. Marzanna Poniatowicz, dr hab. Dorota Perło, prof. UwB oraz dr Agnieszka Piekutowska przedstawiły wstępny raport badawczy jako lider Work Package 2 (razem z przedstawicielami Uniwersytetu w Bari) – zdjęcie powyżej. Podczas konferencji zostało także przedstawione stanowisko WEiF wobec takich kwestii jak sytuacja osób młodych na rynku pracy, polityka finansowa ukierunkowana na wsparcie osób młodych czy rola miast w efektywnym wsparciu osób młodych w krajach UE.


Październik 2023

20 października 2023 r. dr Agnieszka Piekutowska – prodziekan ds. Współpracy Instytucjonalnej i Umiędzynarodowienia WEiF razem z Panią Anną Maj - Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej UwB wzięły udział w polsko-hiszpańskim spotkaniu networkingowym zorganizowanym przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Było to bardzo intensywne wydarzenie mające na celu pogłębienie współpracy z hiszpańskimi uczelniami m.in. w zakresie mobilności studentów czy szkół letnich. WEiF cieszy się bardzo dużą popularnością wśród hiszpańskich studentów – ważne, że współpraca ma charakter obustronny, albowiem i studenci naszego Wydziału chętnie wybierają hiszpańskie uczelnie w zakresie mobilności w ramach programu Erasmus+. 

inicjatywy.png


Październik 2023

Z początkiem października przywitaliśmy na WEiF studentów, którzy przyjechali do nas w ramach programu Erasmus+. Większość z nich spędzi u nas dwa semestry. Pochodzą m.in. z Hiszpanii, Włoch czy Turcji. Do zajęć ze studentami przyjeżdzającymi w ramach programu Erasmus+ dołączą studenci WEiF, którzy zarejestrowali się na przedmioty realizowane w języku angielskim. Będzie zatem międzynarodowo i międzykulturowo.

erasmus.jpg


Czerwiec 2023

W czerwcu br. w ramach programu Erasmus + mgr Edmund Białous, odbył szkolenie (STT) na University of West Attica w Atenach. Podczas pobytu miał okazję spotkać się z przedstawicielami Działu Współpracy Międzynarodowej (na zdjęciu z Panią Georgia Douma).

img-20230606-wa0036.jpg

img-20230609-wa0068.jpg

img-20230609-wa0069.jpg


Maj 2023

Amerykańscy stypendyści Programu ETA Polsko – Amerykańskiej
Komisji Fulbrighta na Wydziale Ekonomii i Finansów

W piątek 19 maja br. gośćmi WEiF byli stypendyści z USA Programu ETA Polsko – Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, którzy spotkali się z Dziekan Wydziału Ekonomii i Finansów - Prof. dr hab. Marzanną Poniatowicz w ramach wydarzenia: Fulbright ETAs Meeting in Bialystok, który został zainicjowany rok temu przez WEiF i Dział Współpracy Międzynarodowej UwB.
         uczestnicy_fullbrighta.jpg
     uczestnicy_fullbrighta2.jpg
uczestnicy_fullbright3.jpg

uczestnicy_fullbright4.jpg  

uczestniczka_fulbrighta.jpg
Podczas spotkania stypendyści podzielili się swoim doświadczeniem z pobytu w Polsce. Mieli szansę spróbować regionalnych przysmaków oraz poznać nasz wydział. Dzień wcześniej odwiedzili Białowieski Park Narodowy i świętowali urodziny jednego ze stydendystów, Pana Daniela Breslow. To właśnie WEiF gości Pana Daniela, który prowadzi wyjątkowe zajęcia dla naszych  studentów i pracowników badawczo-dydaktycznych oraz administracyjnych. Obecność Pana Daniela i udział naszego Wydziału w Programie ETA Polsko – Amerykańskiej Komisji Fulbrighta jest wyjątkową szansą na rozwój umiędzynarodowienia.

Kwiecień 2023

W kwietniu br. w ramach programu Erasmus + Dziekan Wydziału Ekonomii i Finansów - Prof. dr hab. Marzanna Poniatowicz, odbyła szkolenie (STT) na University of West Attica w Atenach. Podczas pobytu Pani Dziekan miała okazję m.in. spotkać się z przedstawicielami Działu Współpracy Międzynarodowej (na zdjęciu z Panią Georgia Douma). Pobyt był niezwykle owocny i liczymy na zacieśnienie współpracy z partnerem z Aten w najbliższej przyszłości.

-4103510727110662173.jpg


Grudzień 2022

FIRST JOINT LECTURE
Contrasting Polish-Ukrainian Tariff Policy Evolution

inicjatywy_grudzien.jpg

7 grudnia br. odbył się pierwszy wspólny międzynarodowy wykład przeprowadzony przez Prof. Yuliię Orlovską i dr Veronikę Chalayę z Higher Educational Institution “Pridniprovska State Academy of Civil Engineering and Architecture” (Ukraina) oraz dr Agnieszkę Piekutowską (WEiF UwB).

Wykład odbył się w ramach współpracy między wskazanymi uczelniami – warto podkreślić, że w październiku br. została zawarta umowa o współpracy między Uniwersytetem w Białymstoku oraz Higher Educational Institution “Pridniprovska State Academy of Civil Engineering and Architecture”

Wykład był skierowany do studentów WEiF UwB Ekonomii II stopnia realizujących przedmiot Polityka celna. W wykładzie – w formie online wzięli także udział studenci z Ukrainy. Tematem wykładu była ewaluacja polityki celnej Ukrainy i Polski. Taka forma wykładu pozwoliła m.in. na ukazanie wspólnych doświadczeń oraz perspektyw dalszej ewolucji, biorąc pod uwagę omówioną podczas wykładu pogłębioną i kompleksową umowę o wolnym handlu (DCFTA).

Dziękujemy Pani Prof. Yulii Orlovskiej i dr Veronice Chalayi za wspólny wykład.
Dziękujemy też studentom za niezawodną frekwencję i otwartość.


Listopad 2022

Spotkanie z przedstawicielkami Prydniprovska State Academy of Civil Engineering and Architecture (Ukraina).

3 listopada br. Prof. Julia Orlovska oraz dr Veronika Chalaya były gośćmi WEiF UwB. Podczas spotkania omówiono szczegółowe obszary współpracy na mocy umowy podpisanej przez Rektora UwB – Prof. dr hab. Roberta W. Ciborowskiego. Podpisanie umowy zainicjował WEiF, który w czerwcu i lipcu gościł Prof. Julię Orlovską oraz dr Veronikę Chalayę na stażu naukowym.

Spotkanie – w części online - obejmowało też omówienie współpracy obu uczelni, stąd w dyskusji wzięła udział Pani Anna Maj zapewniająca stałe wsparcie Działu Współpracy Międzynarodowej UwB oraz Pani Yuliya Degtyariova - Kierownik Centrum Edukacji i Współpracy Międzynarodowej. Bardzo dziękujemy!

spotkanie_z_przedstawicielkami_prydniprovska_state_academy_of_civil_engineering_and_architecture_1.jpg

spotkanie_z_przedstawicielkami_prydniprovska_state_academy_of_civil_engineering_and_architecture_2_1.jpg

spotkanie_z_przedstawicielkami_prydniprovska_state_academy_of_civil_engineering_and_architecture_1.png


Czerwiec 2022

Gościnne wykłady dla studentów WEiF
w ramach inicjatywy
ACADEMIA AS A BRIDGE
#BIALYSTOK&LVIV

21 czerwca br. odbył się już szósty wykład online z cyklu ACADEMIA AS A BRIDGE
#BIALYSTOK&LVIV. To inicjatywa w ramach współpracy między Wydziałem Ekonomii i Finansów, Uniwersytet w Białymstoku a Departamentem Międzynarodowej Analizy Ekonomicznej i Finansów na Wydziale Stosunków Międzynarodowych, Lwowski Uniwersytet Narodowy im. Iwana Franki (UKRAINA).

Wykład Stock valuation methods poprowadziła associate prof. Lidiya Yemelyanova. Wykład był wprowadzeniem do tego ciekawego tematu - Pani Profesor obiecała kontynuować przedstawienie zagadnienia i odwiedzić nas w Białymstoku!

Czerwiec 2022

Gościnne wykłady dla studentów WEiF
w ramach inicjatywy
ACADEMIA AS A BRIDGE
#BIALYSTOK&LVIV

14 czerwca br. odbył się piąty z wykładów online z cyklu ACADEMIA AS A BRIDGE
#BIALYSTOK&LVIV. To inicjatywa w ramach współpracy między Wydziałem Ekonomii i Finansów, Uniwersytet w Białymstoku a Departamentem Międzynarodowej Analizy Ekonomicznej i Finansów na Wydziale Stosunków Międzynarodowych, Lwowski Uniwersytet Narodowy im. Iwana Franki (UKRAINA).

Wykład Digitalization of Global Economy: defining, conceptualising, and measuring poprowadziła associate prof. Liana Moskalyk. Wykład był bardzo ciekawy, w przemiłej atmosferze, więc mamy nadzieję na kolejne wykłady Pani Profesor - w Białymstoku!

Wyk%C5%82ady%20go%C5%9Bcinne.PNG


Czerwiec 2022

Wykłady gościnne

7 czerwca 2022 r. odbył się otwarty wykład gościa Wydziału Ekonomii i Finansów UwB - dr Sviatlany Kroitar nt. PERSPECTIVES OF THE LONG-TERM IMPACT OF THE COVID-19 PANDEMIC ON LABOR AND EMPLOYMENT. Wykład został zrealizowany w formule hybrydowej – w sali 201 oraz na Teams.

Wykład był niezwykle interesujący – bardzo dziękujemy Pani Doktor!


Czerwiec 2022

Gościnne wykłady dla studentów WEiF
w ramach inicjatywy
ACADEMIA AS A BRIDGE
#BIALYSTOK&LVIV

7 czerwca br. odbył się już czwarty z wykładów online z cyklu ACADEMIA AS A BRIDGE
#BIALYSTOK&LVIV. To inicjatywa w ramach współpracy między Wydziałem Ekonomii i Finansów, Uniwersytet w Białymstoku a Departamentem Międzynarodowej Analizy Ekonomicznej i Finansów na Wydziale Stosunków Międzynarodowych, Lwowski Uniwersytet Narodowy im. Iwana Franki (UKRAINA).
Wykład Problem of unofficial dollarization in Ukraine poprowadził prof. Bohdan Lapchuk. Wykład był bardzo ciekawy, pozwolił lepiej zrozumieć przyczyny i konsekwencje procesu nieformalnej dolaryzacji nie tylko na Ukrainie, ale także w Polsce. Bardzo dziękujemy Panu Profesorowi i liczymy na kolejne wykłady w Białymstoku!


Fulbright ETA Meeting in Bialystok

Po raz pierwszy w Białymstoku, po raz pierwszy na Podlasiu - spotkali się przebywający obecnie w Polsce amerykańscy stypendyści Programu ETA Polsko – Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. Wydarzenie pod nazwą „Fulbright ETA Meeting in Bialystok” zorganizowane zostało przez Wydział Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku oraz Dział Współpracy Międzynarodowej UwB, przy wsparciu Prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej - prof. dr hab. Izabeli Święcickiej oraz Dziekan Wydziału Ekonomii i Finansów - prof. dr hab. Marzanny Poniatowicz. W dniach 2-3 czerwca uczestnicy spotkania mogli poznać nie tylko uczelnię, miasto Białystok i nasz region, ale i porozmawiać o możliwościach współpracy z różnymi wydziałami i jednostkami uczelni. Oprócz stypendystów w spotkaniu wzięli również udział ich mentorzy oraz przedstawiciele Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta - Justyna Maziarska-Lesisz i Aleksandra Braumańska, które przybliżyły pracownikom UwB bogatą ofertą stypendialną Komisji. Prezentacja PDF

Program Fulbrighta działa dwukierunkowo: amerykańscy studenci, wykładowcy i eksperci mają możliwość pobytu naukowego w Polsce, a polskie organizacje i uczelnie mogą korzystać z ich doświadczenia przy swoich projektach. Program oferuje także stypendia dla zdolnych Polaków i Polek na wyjazd do USA.

Skąd pomysł? Mając na uwadze ważny dla nas cel, jakim jest zapewnienie wysokiej jakości nauczania, Wydział Ekonomii i Finansów w tym roku akademickim gości amerykańską stypendystkę Fulbrighta. Margaret pochodzi z Teksasu, na Uniwersytecie w Białymstoku w sposób wyjątkowy wspiera nauczycieli akademickich, kadrę administracyjną oraz studentów. Pobyt Margaret Leigh Avera jest okazją do zacieśniania współpracy polsko-amerykańskiej w wymiarze edukacyjnym. Stąd właśnie pomysł spotkania w Białymstoku wszystkich obecnie przebywających w Polsce amerykańskich stypendystów Programu ETA Komisji Fulbrighta – mówi prodziekan dr Agnieszka Piekutowska, odpowiedzialna na WEiF za współpracę międzynarodową. Razem z Anną Maj – kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej UwB podjęły się wspólnie zorganizowania wydarzenia, przy zaangażowaniu właśnie Margaret Avery.

Warto podkreślić, że partnerem wydarzenia jest Miasto Białystok. Inicjatywa Wydziału Ekonomii i Finansów UwB to także promocja Białegostoku jako silnego ośrodka naukowego i akademickiego. Podczas pobytu stypendyści zwiedzili Kampus UwB, centrum miasta, odbyli spotkanie z Prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej i Dziekan Wydziału Ekonomii i Finansów. Mieli również okazję zobaczyć atrakcje Podlasia - Kładki nad Narwią i Supraśl, oraz poznać proces uzyskiwania regionalnego miodu, z którym zapoznał gości absolwent UwB, obecnie Prezes Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich „Polanka” Marcin Kruszewski.

Bia%C5%82ystok.jpg

Amerykańscy stypendyści wyjechali ze stolicy Podlasia i Uniwersytetu w Białymstoku pod bardzo dużym wrażeniem, z pomysłami na współpracę.

Sponsorzy „Fulbright ETA Meeting in Bialystok” to firmy: BUNOX oraz i360.


Konferencja%202_3%20czerwca%202022%20EKONOMIA%20(1)_1.jpg


Maj 2022

Gościnne wykłady dla studentów WEiF
w ramach inicjatywy
ACADEMIA AS A BRIDGE
#BIALYSTOK&LVIV

31 maja br. odbył się trzeci z wykładów online z cyklu ACADEMIA AS A BRIDGE
#BIALYSTOK&LVIV. To inicjatywa w ramach współpracy między Wydziałem Ekonomii i Finansów, Uniwersytet w Białymstoku a Departamentem Międzynarodowej Analizy Ekonomicznej i Finansów na Wydziale Stosunków Międzynarodowych, Lwowski Uniwersytet Narodowy im. Iwana Franki (UKRAINA).

Wykład Beyond GDP: the need for new measures of progress poprowadziła associate prof. Olya Tsapko-Piddubna. Wykład był niezwykle interesujący, w przemiłej atmosferze, więc liczymy, na możliwość kolejnych wykładów Pani Profesor w Białymstoku!

wyk%C5%82ad_1.png



Maj 2022
Gościnne wykłady dla studentów WEiF
w ramach inicjatywy
ACADEMIA AS A BRIDGE
#BIALYSTOK&LVIV

24 maja br. odbył się drugi z wykładów online z cyklu ACADEMIA AS A BRIDGE
#BIALYSTOK&LVIV. Wykład Option Pricing Models (Black Scholes & Binomial) poprowadził prof. Andriy Maksymuk. Wykład był niezwykle ciekawy a drobne problemy techniczne stały się podstawą planów dalszej współpracy – mamy ogromną nadzieję, że Pan Profesor w niedalekiej przyszłości będzie mógł odwiedzić nasz Wydział osobiście!




Wyk%C5%82ad%20-%20slajd.jpg.png


Maj 2022
Gościnne wykłady dla studentów WEiF
w ramach inicjatywy
ACADEMIA AS A BRIDGE
#BIALYSTOK&LVIV

17 maja br. odbył się pierwszy z wykładów online z cyklu ACADEMIA AS A BRIDGE #BIALYSTOK&LVIV. To inicjatywa w ramach współpracy między Wydziałem Ekonomii i Finansów, Uniwersytet w Białymstoku a Departamentem Międzynarodowej Analizy Ekonomicznej i Finansów na Wydziale Stosunków Międzynarodowych, Lwowski Uniwersytet Narodowy im. Iwana Franki (UKRAINA).

Pierwszy wykład Financial analysis on the base of Python+R: useful practice poprowadził dr Ihor Hurnyak a koordynowała dr Edyta Sidorczuk-Pietraszko.


Listopad 2021

Wizyta delegacji z Uniwersytetu w Kazachstanie

9 listopada 2021 r. Wydział Ekonomii i Finansów gościł delegację Euroazjatyckiego Narodowego Uniwersytetu w Kazachstanie: Prof. dr hab. Serik Makysh - Dziekan Wydziału Ekonomii oraz prof. dr hab. Lyazzat Sembiyeva - kierownik Katedry Audytu Państwowego. Goście z Kazachstanu odwiedzili największą podlaską uczelnię w towarzystwie dr. Stanisława Łuniewskiego, współwłaściciela firmy Astwa, inicjatora wizyty. Przedmiotem rozmów były m.in. możliwości współpracy naukowej, mobilności studentów, doktorantów oraz kadry.


Październik 2021

Erasmus+ Open Lectures wracają!

W dniach 18-22 października 2021 roku na Wydziale Ekonomii i Finansów gościli przedstawiciele Usak University z Turcji

- dr Şakir Mirza i Ibrahim Ethem Dağdeviren.

Dzięki uprzejmości naszych gości odbyły się dwa wykłady otwarte dla pracowników i studentów:

Why you should go on Erasmus to Turkey - 18 października 2021 r.

Logistics sector in Turkish economy - 19 października 2021 r.

20211019_130847_1.jpg


Wrzesień 2021

Wizyta delegacji z Wilna

W dniach 15-17 września 2021 roku na Wydziale Ekonomii i Finansów gościła grupa pracowników Vilnius College of Technologies and Design. Podczas spotkań i warsztatów omówiono doświadczenia obydwu stron w realizacji dydaktyki i współpracy międzynarodowej w warunkach pandemii. Dyskutowano przede wszystkim o metodach zwiększenia mobilności studentów oraz pracowników naszych Uczelni.

IMG_20210915_123805.jpg


Grudzień 2020

Gościnne wykłady zagraniczne

8 grudnia 2020 r. odbył się otwarty wykład gościa Wydziału Ekonomii i Finansów UwB - dr Sviatlany Kroitar nt. Labor and Employment Transformation in the Digital Age. Wykład został zrealizowany na platformie Teams, zapewniając wysoką frekwencję.


Październik 2020

28 października 2020 odbył się pierwszy wykład w ramach cyklu: Erasmus+ Open Lectures

Prelegentka: Jolanta Pileckiene, Vilnius College of Technologies and Design, Litwa

Temat wykładu: Technological progress and sustainable development - Trends in Transport Ecology in Lithuania

W ramach wykładu zaprezentowano trendy dotyczące zmniejszenia negatywnego oddziaływania transportu na środowisko, w tym rozwiązań w zakresie zarządzania obszarem miejskim. Studenci WEiF dowiedzieli się także na temat możliwości studiowania w partnerskiej uczelni w Wilnie.


Październik 2020

Sukces studentów Wydziału Ekonomii i Finansów UwB

Dziesięciu studentów naszego Wydziału ukończyło kurs ‘Financial Modeling’ zorganizowanym przez The Marquee Group (Kanada). Kurs realizowany był w sierpniu i wrześniu br. w formule kształcenia zdalnego w całości w języku angielskim.

Serdecznie gratulujemy Pani Dominice Małaszkiewicz (Ekonomia I stopnia), Pani Dorocie Zawadzkiej (Ekonomia II stopnia), Pani Izabeli Boguszewskiej (Ekonomia I stopnia), Pani Julii Magnuszewskiej (Ekonomia I stopnia), Pani Justynie Półtorak (Ekonomia I stopnia), Pani Annie, Panu Mateuszowi Wykowskiemu (Ekonomia II stopnia), Panu Adrianowi Bańkowskiemu (Ekonomia II stopnia), Pani Katarzynie Paulinie Cymbor (MSG, I stopnia) oraz Panu Adrianowi Radziszewskiemu (MSG, I stopnia)!


Wrzesień 2020

Współpraca z National University of Public Services – Institute for Strategic Studies (Węgry)

W ramach współpracy WEIF UwB z National University of Public Services – Institute for Strategic Studies, oferuje trzy programy międzynarodowe skierowane do studentów:

  • intensywny kurs jesienny w Budapeszcie;
    ● intensywny kurs zimowy w Budapeszcie.

Programy mają na celu przekazanie studentom wszechstronnej wiedzy na temat kultury, prawa, polityki i gospodarki Europy Środkowej, ze szczególnym uwzględnieniem Grupy Wyszehradzkiej. Językiem kursów będzie angielski. Wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego (poziom C1). Organizator oferuje bezpłatne zakwaterowanie dla nierezydentów Budapesztu podczas kursów. Poza opłatą rejestracyjną w wysokości 9000 HUF, uczestnicy nie ponoszą dodatkowych opłat.

Ze względu na sytuację pandemiczną, kursy zostały przełożone na (20 września - 1 października 2021 i 14-25 lutego 2022). O szczegółach nowych terminów będziemy informować na stronie głównej Wydziału. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt z dr Agnieszką Piekutowską: piekutowska@uwb.edu.pl Dodatkowe informacje o programach na stronie National University of Public Services – Institute for Strategic Studies https://iss.uni-nke.hu/college-of-visegrad/202021-training


Maj 2020

Stażyści Wydziału w ramach EU4EU

W maju 2020 r. kolejnych dwóch stażystów: Burgo Bayo Fernandez z Universidad de Burgos (Hiszpania) oraz Francesco Lozupone z Universita Di Bari (Włochy) zakończyli swój staż na Wydziale w ramach programu Erasmus+ i konkursu EU4EU.

maj%202020.png

na zdjęciu od prawej: dr Zofia M. Karczewska, Burgo Bayo Fernandez i dr Agnieszka Piekutowska


na zdjęciu: dr Zofia M. Karczewska i Francesco Lozupone

Stażyści wspierali nasze działania na rzecz umiędzynarodowienia, wykazując się niezwykle pozytywnym podejściem i pracowitością. Swój staż zrealizowali w wyjątkowym okresie, zdając wzorowo egzamin z elastyczności i otwartości w trudnej pandemicznej sytuacji.


Styczeń 2020

Wizyta studyjna w ramach projektu MNiSW pn. "Liderzy w zarządzaniu uczelnią"

IMG-20200121-WA0025.jpg

W dniach 19-25 stycznia 2020 r. dr Zofia M. Karczewska uczestniczyła w wizycie studyjnej w University of Helsinki i Centre for Continuing Education HY+. Zróżnicowany tematycznie program pobytu umożliwił poznanie jak funkcjonuje uczelnia wyższa w fińskim systemie edukacyjnym.


Grudzień 2019

Udział przedstawicieli Wydziału w wizycie studyjnej na University of Helsinki w ramach projektu MNiSW

W dniach 15-21 grudnia 2019 r. Pani Dziekan Wydziału Ekonomii i Finansów – Prof. Marzanna Poniatowicz i dr Agnieszka Piekutowska – Prodziekan ds. Współpracy Międzynarodowej,
uczestniczyły w wizycie studyjnej na University of Helsinki i Centre for Continuing Education HY+.

Wizyta była sfinansowana ze środków projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pn. ,,Liderzy w zarządzaniu uczelnią’’ realizowanym w ramach III osi priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.


Grudzień 2019

Stażyści Wydziału w ramach EU4EU

W grudniu 2019 r. dwóch stażystów: Maria Rita Zedda oraz Mauro Melis zakończyli swój półroczny staż na Wydziale w ramach programu Erasmus+ i konkursu EU4EU.

Stażyści wspierali działania na rzecz internacjonalizacji na Wydziale oraz służyli pomocą
w zadaniach administracyjnych, wykazując się niezwykle pozytywnym podejściem, otwartością i pracowitością.
Ich obecność stanowiła ogromną wartość dodaną mobilności międzynarodowej.


Grudzień 2019

Wyjątkowe - międzynarodowe ubieranie choinek na Wydziale Ekonomii i Finansów UwB

9 grudnia 2019 w wyjątkowych - międzynarodowych - okolicznościach na Wydziale Ekonomii
i Finansów UwB ubierane były świąteczne choinki. Stanowią one nie tylko wspaniałą ozdobę lecz zostały wykorzystane w ramach działań na rzecz internacjonalizacji. Pięć międzynarodowych drużyn (hiszpańsko-polska, chińsko-polska, turecko-polska, rumuńsko-polska, włosko-polska) rywalizowało w konkursie na najpiękniej ozdobioną choinkę. Najwięcej głosów zdobyła choinka hiszpańsko-polskiej drużyny. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Inicjatywa miała zarówno wymiar międzynarodowy, jak i regionalny. Jej celem była integracja studentów i zacieśnianie relacji międzynarodowych, w okolicznościach promujących przyrodę i tradycje naszego regionu.

Inicjatywa odbyła się przy wsparciu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
w Białymstoku i Nadleśnictwa Krynki - sponsorów drzewek.

Więcej zdjęć


Listopad 2019

Udział przedstawicieli Wydziału w College of Visegrád+ Workshop: Different Perspectives – Common Interests

W dniach 27-29 listopada 2019 r. przedstawiciele Wydziału Ekonomii i Finansów wraz
z przedstawicielami Wydziału Prawa UwB wzięli udział w międzynarodowych warsztatach College of Visegrád+ Workshop: Different Perspectives – Common Interests, na National University of Public Service.

Udział w konferencji był sfinansowany przez Institute for Strategic Studies – organizatora inicjatywy.


Listopad 2019

Promocja mobilności studentów

erasmus.png

13 listopada 2019 r. na Wydziale Ekonomii i Finansów odbyła się promocja mobilności, zorganizowana przez Panią Justynę Zalesko - ESN UwB, przy wsparciu WEiF.

O swoich doświadczeniach z mobilności opowiedzieli wykładowcy, studenci UwB oraz zagraniczni studenci, którzy spędzają obecnie semestr w Białymstoku. Podczas spotkania można było dowiedzieć się o procesie rekrutacji oraz jak dobrze zaplanować wyjazd. Ponadto, uczestnicy mieli okazję wziąć udział w quizie oraz zdobyć atrakcyjne nagrody – zwycięzcom gratulujemy.


Listopad 2019

Wizyta delegacji z Yunnan University i gościnne wykłady zagraniczne

W dniach 25-28 listopada 2019 r. Wydział Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku gościł delegację z chińskiego uniwersytetu Yunnan University: prof. Yanchao Xu, prof. Xianming Yang, prof. Ya Li, prof. Ying Chen oraz Zhijian Liu.

Głównym celem spotkania była dyskusja nad możliwymi formami współpracy pomiędzy uczelniami. Ponadto w ramach wizyty prof. Ya Li wygłosiła wykład na temat Antipoverty: Practices and Experiences in China a prof. Ying Chen zaprezentowała wyniki badań na temat Overseas Chinese Enterprises: who will invest and its responsibilities under the Belt and Road Initiative.

GALERIA


Październik 2019

Przystąpienie Uniwersytetu w Białymstoku do European University Alliance z inicjatywy Wydziału Ekonomii i Finansów

W październiku 2019 r. Uniwersytet w Białymstoku został członkiem European University Alliance. Członkostwo jest wynikiem współpracy Wydziału Ekonomii i Finansów z Anne-Marie Gorisse – President of EUA.

Uniwersytet w Białymstoku znalazł się w gronie 215 członków organizacji - instytucji szkolnictwa wyższego, z czego 8 (w tym UwB) pochodzi z Polski.

European University Alliance ma na celu wspieranie internacjonalizacji europejskiego szkolnictwa wyższego. Członkostwo w EUA pozwala na nawiązywanie nowych partnerstw, wymianę doświadczeń między partnerami oraz udział w licznie organizowanych konferencjach i szkoleniach. Celem EUA jest m.in. promowanie wysokiej jakości mobilności studentów, włączenie mobilności do programów nauczania i zachęcanie do współpracy przy zakładaniu i prowadzeniu szkół letnich, ułatwienie współpracy i wymiany doświadczeń między członkami czy zwiększenie świadomości na temat problemów europejskich, które mają wpływ na rekrutację studentów i mobilność.

Więcej o European University Alliance na stronie: https://www.europeanunialliance.org/


Wrzesień 2019

W dniach 9 - 20 września 2019 r. na Wydziale Ekonomii i Zarządzania UwB odbyła się Międzynarodowa Szkoła letnia „Finance for Five” w ramach projektu realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim w zakresie programu edukacji ekonomicznej.

W ramach Szkoły studenci zrealizowali intensywny cykl zajęć w języku angielskim – łącznie 60 godzin wykładów w pięciu obszarach: finansów międzynarodowych, finansów UE, finansów publicznych, finansów lokalnych oraz finansów przedsiębiorstw.

Zajęcia w ramach szkoły przeprowadzili znakomici wykładowcy z zagranicznych uczelni - partnerów WEiZ: Profesor Pedro Pardal (College of Business Administration Instituto Politécnico de Setúbal; Portugalia), Profesor Ernesto Longobardi (Department of Economics and Finance, Aldo Moro University in Bari; Włochy), Docent Ігор Гурняк (Department of International Economic Analysis and Finance, Ivan Franko National University in Lviv; Ukraina), Profesor Mercedes Luque-Vílchez i Profesor Pablo Rodríguez Gutiérrez (Faculty of Law and Business Sciences, University of Cordoba, Hiszpania) oraz – jako przedstawiciel Wydział Ekonomii i Zarządzania UwB) - Dr Paweł Piątkowski.


Wrzesień 2019

IMG_3712.JPG

16 września 2019 r. na Wydziale Ekonomii i Zarządzania UwB odbyło się Międzynarodowe Seminarium z zakresu procesu dydaktycznego w obszarze finansów.
Wydarzenie było jednym z działań w ramach projektu realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim w zakresie programu edukacji ekonomicznej.

Celem seminarium była wymiana doświadczeń oraz najlepszych praktyk z zakresu procesu dydaktycznego w obszarze finansów. W seminarium wzięli udział wykładowcy prowadzący zajęcia z zakresu finansów na Wydziale Ekonomii i Zarządzania UwB oraz zagraniczni wykładowcy Letniej Szkoły „Finance for Five”.

Agenda


Lipiec 2019

Udział pracowników Wydziału w „Belgrade Summer School. Summer of knowledge” w Belgradzie.

W dniach 30.06-13.07.2019 r. pracownicy Wydziału Ekonomii i Zarządzania, mgr Łukasz Zegarowicz oraz mgr Michał Wojciuk, wzięli udział w „Belgrade Summer School. Summer of knowledge” odbywającej się w Belgradzie. Organizatorem był Wydział Ekonomii Uniwersytetu w Belgradzie.

W ramach szkoły letniej uczestnicy ukończyli kurs pt. „Introduction to R”, który obejmował zagadnienia takie jak: An introduction to the R environment; Data generation and manipulation (data import from multiple sources, summaries and fancy plots); Inference in various statistical models (estimation, interpretation and prediction); Simple and multivariate regression; Logistic regression and classification; Poisson regression; Creating clever reports with RMarkdown; Monte Carlo methods (bootstrapping and Monte Carlo simulation.

W szkole letniej udział wzięli przedstawiciele z wielu krajów: Bośni i Hercegowiny, Chin, Japonii, Polski, Serbii, Singapuru oraz Wielkiej Brytanii. Uczestnicy reprezentowali ważne instytucje oraz ośrodki naukowe, do których zaliczyć można m. in.: The London School of Economics and Political Science, Shanghai University czy Narodowy Bank Serbii (Narodna Banka Srbije).



Maj 2019

„Finance” & „Local Finances” - wykłady zagraniczne dla studentów

IMG_2046.jpg

W maju 2019 r. studenci Wydziału realizowali wykłady w języku angielskim prowadzone przez Profesora Sašę Ranđelovića z Uniwersytetu w Belgradzie (Serbia).
Studenci Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych I stopnia zrealizowali 11 godzin wykładów „Finance” a Studenci Ekonomii I stopnia - 5 godzin wykładów z zakresu „Local Finances”.


Maj 2019

IMG_7281.jpg

W dniach 6-10 maja 2019 r. Dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB - dr hab. Marzanna Poniatowicz, prof. UwB i Pełnomocnik Dziekana ds. Współpracy Międzynarodowej - dr Agnieszka Piekutowska wzięły aktywny udział w Międzynarodowym Tygodniu Internacjonalizacji InterWeek 2019 zorganizowanym przez Uniwersytet w Porto.

Uniwersytet w Porto pozostaje w światowej czołówce pod względem umiędzynarodowienia. Zorganizowane wydarzenie obejmowało szereg wykładów oraz warsztatów z zakresu internacjonalizacji procesu dydaktycznego oraz Międzynarodową Konferencję "Best Practices Conference", w ramach Projektu "The Systemic University Change Towards Internationalisation" (SUCTI).

Efektem wydarzenia są także nowe umowy o współpracy – w maju zawarto już umowę Erasmus z Université de Lille (Francja) - mobilności studentów i pracowników.


Kwiecień 2019

Staże zagraniczne

Bez%C2%A0tytu%C5%82u_1.pngBez%C2%A0tytu%C5%82u2.png

W dniach 8-12 kwietnia 2019 r. dr Tomasz Poskrobko, Prodziekan ds. Kształcenia i Promocji, mgr Monika Garwolińska oraz mgr Anna Matel
odbyli staż w ramach Programu Erasmus+ na University of Tuscia w Viterbo (Włochy).


Kwiecień 2019

Wykłady zagraniczne




W dniach 1-5 kwietnia w ramach programu Erasmus + Dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania - dr hab. Marzanna Poniatowicz, prof. UwB wygłosiła wykłady nt. “The Dilemma of Fiscal Federalism: Polish Sub-national Governments Experience” a dr Agnieszka Piekutowska nt. “Economic consequences of migration: neoclassical model of migration and beyond.
Wykłady odbywały się w ramach 1st International Week of Faculty of Law and Business Sciences Universidad de Cordoba (Hiszpania). W wydarzeniu wzięło udział 25 wykładowców m.in. z Wielkiej Brytanii, Czech, Niemiec, Polski, Ukrainy, Włoch czy Słowacji.


Luty 2019

Aktywność międzynarodowa Doktorantów


W dniach 10 – 17 lutego 2019 r. mgr Marta Maksimczuk (Doktorantka w Zakładzie Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych), mgr Julita Augustyńczyk (Doktorantka Zakładu Zarządzania) oraz mgr Sebastian Kołtun (Doktoranta w Zakładzie Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego) odbyli staż na Wydziale Stosunków Międzynarodowych Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. I. Franki, Opiekunem naukowym stażystów był dr Ihor Hurnyak. Wydział zainicjował i podpisał umowę z Lwowskim Uniwersytetem Narodowym im. I. Franki w 2017 r. i stale rozwija współpracę w kolejnych obszarach.


Luty 2019

Udział Wydziału w inicjatywie EU4EU

W grudniu 2018 r. Wydział Ekonomii i Zarządzania przystąpił do udziału w inicjatywie EU4EU (Europejskie Uniwersytety dla UE), koordynowanej przez EuGen (European Generation).
EuGen to stowarzyszenie promocji społecznej (z siedzibą w Rzymie) współpracujące z partnerami europejskimi w celu opracowania międzynarodowych inicjatyw. EuGen koordynuje sieć około 500 międzynarodowych organizacji partnerskich.

W ramach projektu EU4EU Wydział, w ramach procedury konkursowej, został wybrany jako instytucja przyjmująca stażystów z włoskich uczelni. Pierwszy stażysta – Pan Orkhan Naghiyev z Università degli studi di Roma La Sapienza rozpoczął staż w lutym 2019 r. Kolejni stażyści przyjadą w czerwcu.


Luty 2019

Udział pracowników Wydziału w „Doctorate Seminar on European Tax Law” w Wiedniu.

W dniach 15-18 lutego 2019 r. pracownicy Wydziału Ekonomii i Zarządzania, mgr Łukasz Zegarowicz oraz mgr Michał Wojciuk, wzięli udział w „Doctorate Seminar on European Tax Law” odbywającym się w Wiedniu. Tematyka seminarium dotyczyła europejskiego prawa podatkowego oraz unikania podwójnego opodatkowania. Seminarium obejmowało cztery dni intensywnych prac pod okiem międzynarodowego grona przedstawicieli nauki i praktyki. W ramach seminarium uczestnicy przedstawili koncepcje swoich prac doktorskich w postaci posterów naukowych. W seminarium wzięło udział 30 doktorantów z całego świata, którzy zostali wyłonieni w drodze konkursu.


Listopad 2018

Pracownik Wydziału na międzynarodowym seminarium Komitetu Regionów w Bukareszcie


Foto.jpg

W dniach 25-26 listopada Dr Anna Busłowska wzięła aktywny udział w międzynarodowym seminarium Komitetu Regionów "Investment and Cohesion in Europe's Regions and local communes: promoting innovation and Cultural Heritage". Dr Anna Busłowska wystąpiła z prezentacją pt. „Examples of investments in Bialystok Functional Area in frame of ITI instrument".

Agenda

Więcej na stronie http://web.cor.europa.eu/ea/News/Pages/EA-Group-holds-its-extraordinary-meeting-in-Bucharest-to-discuss-local-level-investment,-innovation-and-cultural-heritage.aspx


Październik 2018

Aktywność międzynarodowa Doktorantów

W dniach 17 września – 2 października 2018 r. mgr Marta Maksimczuk realizowała staż naukowy w Białoruskim Instytucie Prawa i Biznesu (Filia w Grodnie) na Białorusi.


Październik 2018

Wizyta Konsul Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie

IMG_0497.JPG IMG_0506.JPG

IMG_0523.JPG IMG_0528.JPG

30 października 2018 r. gościem Wydziału była Pani Karolina Orton - Vice-Konsul w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Pani Konsul zajmuje się sprawami konsularnymi oraz programami wymiany, w tym studenckimi programami wakacyjnymi Summer Work and Travel. Kwestie te były przedmiotem spotkania ze studentami oraz władzami dziekańskimi Wydziału.


Wrzesień 2018

Udział pracownika Wydziału w rozmowach z przedstawicielami Banku Światowego

logo%20uwb.jpglogo%20Banku.jpg

13 września 2018 r. dr Arkadiusz Niedźwiecki wziął udział w rozmowach pomiędzy Władzami UwB
a przedstawicielami Banku Światowego w zakresie wsparcia działalności Uniwersytetu i jego umiędzynarodowienia.


Wrzesień 2018

Spotkanie z partnerem zagranicznym Wydziału i konferencja międzynarodowa na Narodowym Uniwersytecie Lwowskim im. Iwana Franki (Ukraina).

IMG_4110.JPG IMG_4123.JPG

W dniach 11-13 września 2018 r. Dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB - dr hab. Marzanna Poniatowicz, prof. UwB, Prodziekan ds. Rozwoju - dr hab. Grażyna Michalczuk, prof. UwB, Prodziekan ds. Studenckich - dr Mariusz Citkowski, Prodziekan ds. Kształcenia i Promocji - dr inż. Tomasz Poskrobko i Pełnomocnik Dziekana ds. Współpracy Międzynarodowej - dr Agnieszka Piekutowska odbyli wizytę na Narodowym Uniwersytecie Lwowskim im. Iwana Franki (Ukraina). Celem wizyty było omówienie obszarów współpracy w ramach podpisanej umowy inicjowanej ze strony WEiZ UwB, w szczególności pomiędzy Wydziałem Ekonomii i Zarządzania a Departamentem Międzynarodowej Analizy Ekonomicznej i Finansów.

W dniu 12 września 2018 r. pracownicy Wydziału wzięli także aktywny udział w międzynarodowej konferencji naukowej "Private and Societal Interests in Economy of Poland and Ukraine" prezentując wystąpienia z różnych obszarów badawczych: Dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB - dr hab. Marzanny Poniatowicz, prof. UwB "Public-private partnership: issues, challenges and trends in Poland", Prodziekan ds. Studenckich - dr Mariusz Citkowski "Clusters as a form of cross-border cooperation between Poland and Ukraine" Prodziekan ds. Kształcenia i Promocji - dr inż. Tomasz Poskrobko "Choice architecture in socio-economic development policy", Pełnomocnik Dziekana ds. Współpracy Międzynarodowej - dr Agnieszka Piekutowska "Do we need economic immigrants? The case of Polish labour market".


Agenda


Wrzesień 2018

Aktywność międzynarodowa Doktorantów

6a.jpg 6b.png

6c.jpg 6d.jpg

W dniach 3-17 września 2018 r. mgr Julita Augustyńczyk, mgr Sebastian Kołtun, mgr Renata Biełasz oraz mgr Marta Maksimczuk realizowali staż naukowy na Wydziale Prawa Grodzieńskiego Państwowego Uniwersytetu Państwowego im. Janki Kupały, w Grodnie.


Lipiec 2018

Pracownik Wydziału uczestnikiem „CEE Vienna International Tax Law Summer School 2018” w Wiedniu

Foto%201.jpg

Mgr Łukasz Zegarowicz wziął udział w Szkole Letniej „CEE Vienna International Tax Law Summer School 2018” odbywającej się w dniach 16-20.07.2018 w Wiedniu. Na tematykę Szkoły składały się takie zagadnienia jak: unikanie podwójnego opodatkowania oraz europejskie prawo podatkowe. Kurs obejmował tydzień intensywnych prac pod okiem międzynarodowego grona przedstawicieli nauki i praktyki zajmujących się powyższymi tematami. W Szkole wzięło udział 30 kursantów z całej Europy, którzy zostali wyłonieni w drodze konkursu.


Lipiec 2018

Pracownik Wydziału uczestnikiem Szkoły Letniej w Bułgarii

W dniach 1-7 lipca 2018 r. mgr Michał Wojciuk uczestniczył w Letniej Szkole w ramach projektu Jean Monnet Networks „Sustainable Land Management Networks” – SULANET, zorganizowanej przez University of Agribusiness and Rural Development, Plovdiv, Bułgaria


Lipiec 2018

Aktywność międzynarodowa Doktorantów

4a.jpg 4b_1.png

4c_1.jpg

W dniach 9 lipca 2018 – 20 lipca 2018 r. mgr Julita Augustyńczyk, mgr Sebastian Kołtun oraz mgr Marta Maksimczuk uczestniczyli w Letniej Szkole „Dialogue between EU and EAEC” zorganizowanej przez Wydział Ekonomii i Zarządzania Grodzieńskiego Państwowego Uniwersytetu Państwowego im. Janki Kupały w Grodnie.


Lipiec 2018

Aktywność międzynarodowa Doktorantów

W dniach 1-7 lipca 2018 r. Mgr Mateusz Łajewski uczestniczył w Letniej Szkole w ramach projektu Jean Monnet Networks „Sustainable Land Management Networks” – SULANET, zorganizowanej przez University of Agribusiness and Rural Development, Plovdiv, Bułgaria


Czerwiec 2018

Dr hab. Ewa Roszkowska, prof. UwB współautorem pracy nagrodzonej przez Wydawnictwo Springer

fot.jpg dyp.jpg

Zespół naukowy w składzie dr hab. Tomasz Wachowicz (prof. UE), prof. Gregory Kersten i dr hab. Ewa Roszkowska (prof UwB) otrzymał drugą nagrodę Wydawnictwa Springer za najlepszą publikację konferencyjną w ramach konferencji Group Decision and Negotiation 2018 (Nanjing, Chiny, 9-13 czerwiec 2018), opublikowaną w wydawnictwie Lecture Notes in Business Information Processing, indeksowanym w Wos i Scopus. Artykuł powstał w ramach projektu naukowego NCN 2016/21/B/HS4/01583 pt. „Wspomaganie negocjacji dwustronnych z uwzględnieniem myślenia heurystycznego oraz ograniczeń poznawczych negocjatorów”, którego Pani Profesor jest kierownikiem.


Czerwiec 2018

Podpisanie umowy o współpracy z Instytutem Politechniki w Setúbal (Portugalia)

W dniach 11-12 czerwca 2018 r. Dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB - dr hab. Marzanna Poniatowicz, prof. UwB, Prodziekan ds. Studenckich - dr Mariusz Citkowski i Pełnomocnik Dziekana ds. Współpracy Międzynarodowej - dr Agnieszka Piekutowska odbyli wizytę w Instytucie Politechniki w Setúbal (Portugalia).
Celem wizyty było podpisanie umowy o współpracy oraz określenie szczegółowych możliwości współpracy, w szczególności pomiędzy Wydziałem Ekonomii i Zarządzania a College of Business Administration.


Czerwiec 2018

Pełnomocnik Dziekana ds. Współpracy Międzynarodowej w Chinach

W dniach 3-8 czerwca 2018 r. Pełnomocnik Dziekana ds. Współpracy Międzynarodowej - dr Agnieszka Piekutowska reprezentowała Wydział Ekonomii i Zarządzania w ramach wizyt Przedstawicieli UwB na North University of China, na Anyang Normal University oraz na Luoyang Normal University.


Maj 2018

Przedstawiciele Luoyang Normal University na Wydziale Ekonomii i Zarządzania

IMG_8201.jpg

W dniu 8 maja 2018 r. Wydział Ekonomii i Zarządzania gościł przedstawicieli Luoyang Normal University z Chin.

więcej zdjęć


Maj 2018

Wykłady zagraniczne

W dniach 2-4 maja 2018 r. dr Anna Busłowska, w ramach programu Erasmus + w Instituto Superior de Comunicação Empresarial, Lizbona (Portugalia) wygłosiła wykłady na temat: Project in our lives. Project in a nutshell - Logical framework approach. EU projects – added value.


Maj 2018

Studenci Luoyang Normal University (Chiny) na Wydziale Ekonomii i Zarządzania

_MGL9982.jpg

Na zdjęciu razem z Dziekan Wydziału – dr hab. Marzanną Poniatowicz, prof. UwB
oraz Koordynatorem ds. studentów przyjeżdżających – dr. Pawłem Piątkowskim

Od marca 2018 r. sześciu studentów z Chin – z Luoyang Normal University realizuje semestr studiów na naszym Wydziale uczęszczając na zajęcia wspólnie ze studentami, którzy wybrali nasz Wydział w ramach programu Erasmus+. Kilkunastu kolejnych studentów z LNU uczęszcza na wybrane wykłady z oferty Wydziału zajęć w języku angielskim.


Kwiecień 2018

Pracownicy naukowi Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB uczestnikami International Week w Portugalii

kolarz.jpg

W dniach 16-20 kwietnia 2018 r. Dr Paweł Piątkowski, dr Ewa Tokajuk, dr Marek Kruk oraz mgr Magdalena Tekień aktywnie uczestniczyli w 11 edycji Międzynarodowych Dni Nauki: International Week: World Boundaries Insights, Practices and Values zorganizowanych przez Instituto Politécnico de Setúbal, w Portugalii.

Pracownicy Wydziału wygłosili wykłady z różnych dziedzin: dr Paweł Piatkowski „Logistics in Eastern and Central Countries of European Union”, dr Marek Kruk „Leader's Competences: Past and Present”, a dr Ewa Tokajuk i mgr Magdalena Tekień: “Students' decisions on the market of banking products and services”.


Kwiecień 2018

Wykłady zagraniczne

13a.jpg 12a.jpg

W dniach 16-20 kwietnia 2018 r., w ramach programu Erasmus +
na Università Degli Studi Niccolò Cusano, we Włoszech (Rzym)
dr Katarzyna Wierzbicka wygłosiła wykłady pt. „Innovation Funding Possibilities in Europe” a dr Joanna Prystrom wykłady “Innovation in socio-economic development - micro- and macroeconomic approach” oraz “Innovativeness and diversification of economic activity”.


Kwiecień 2018

Wykłady i staże zagraniczne

p1.jpg

W dniach 16-20 kwietnia 2018 r., w ramach programu Erasmus +
Dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB - dr hab. Marzanna Poniatowicz, prof. UwB odbyła staż a dr Agnieszka Piekutowska wygłosiła wykłady pt. „International migration” na Wydziale Ekonomii i Organizacji Przedsiębiorstwa Uniwersytetu w Viterbo we Włoszech (Università degli Studi della Tuscia).


Marzec 2018

Wykład zagraniczny pracownika Wydziału

28 marca 2018 r. dr Anna Busłowska wygłosiła wykład na temat „EU regional policy in podlaskie voivodship" na Grodzieńkim Państwowym Uniwersytecie im. Janki Kupały w Grodnie (Bialoruś)


Marzec 2018

Gościnne wykłady zagraniczne

img-1579.jpg

W dniu 22 marca 2018 r. prof. Diana Madayrova z Eurasian National University z Kazachstanu wygłosiła wykład pt. „Problems of economic development of Kazachstan”.

Więcej zdjęć


Marzec 2018

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Strategy and Practice of Innovative Development of the Financial Sector of Ukraine”

W dniach 20-22 marca 2018 r. Wydział Ekonomii i Zarządzania współorganizował Międzynarodową Konferencję Naukową „Strategy and Practice of Innovative Development of the Financial Sector of Ukraine” na Ukrainie (Irpin).

Agenda


Marzec 2018

Pracownicy Wydziału na Międzynarodowej Konferencji Naukowej w Grodnie

ppt.jpg

16 marca 2018 r. dr hab. Jerzy Grabowiecki, prof. UwB oraz dr Monika Fiedorczuk wzięli udział w VIII międzynarodowej konferencji naukowo-praktycznej zorganizowanej przez Białoruski Instytut Prawoznawstwa, Filia w Grodnie z wystąpieniem pt. „Polsko-białoruska współpraca transgraniczna w zakresie wymiany handlowej” ("Польско-белорусское трансграничное сотрудничество в области торгового обмена").


Marzec 2018

Goście Zagraniczni

img-9770.jpg

W dniach 15-26 marca 2018 r. gośćmi Wydziału były prof. Diana Madayrova i dr Ninel Yekibayeva z Eurasian National University z Kazachstanu. Podczas wizyty omówiono m.in. możliwości współpracy naukowej a efektem wizyty było podjęcie procedury podpisania umowy bilateralnej.


Marzec 2018

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Actual Problems of Management and Finances in Modern Globalization Processes”

ssss.png

W dniach 15-16 marca 2018 r. Wydział Ekonomii i Zarządzania współorganizował Międzynarodową Konferencję Naukową „Actual Problems of Management and Finances in Modern Globalization Processes” na Ukrainie.

Agenda


Luty 2018

Pracownik Wydziału na międzynarodowej konferencji naukowej w Belgradzie

26 lutego 2018 r. dr Agnieszka Piekutowska wzięła udział w konferencji Jean Monnet „Legal implications of trade liberalization under SAAs and CEFTA” zorganizowanej na Uniwersytecie w Belgradzie. Dr Piekutowska wygłosiła referat „Economics of free trade agreements: winners and losers”.

Agenda


Styczeń 2018

Staże międzynarodowe pracowników Wydziału

9n84trmu-1100x0.jpg.pagespeed.ce.f9ixYSdgfL.jpg

W styczniu 2018 r. czterech pracowników Wydziału: dr hab. Urszula Gołaszewska-Kaczan, prof. UwB, dr Anna Grześ, dr Anna Busłowska, dr Agnieszka Zalewska-Bochenko rozpoczęły staż na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Grodzieńskiego Państwowego Uniwersytetu im. Janka Kupały w Grodnie.

Więcej informacji


Grudzień 2017

Seminarium naukowe z Prof. Wojciechem Florkowskim z University of Georgia

1.jpg

W dniu 20 grudnia 2017 r. prof. Wojciech J. Florkowski z University of Georgia wygłosił wykład “Polish Household Consumption of Tobacco and Alcohol: A Censored System”.

Więcej zdjęć


Grudzień 2017

„International Economics” & „International Finance” - wykłady zagraniczne dla studentów

2.jpg

W grudniu 2017 r. studenci Wydziału realizowali wykłady w języku angielskim prowadzone przez Profesora Wojciecha J. Florkowskiego z University of Georgia.
Studenci Ekonomii II stopnia zrealizowali 15 godzin wykładów „International Economics” a Studenci Zarządzania I stopnia - 15 godzin wykładów z zakresu „International Finance”.


Listopad 2017

Staże zagraniczne pracowników Wydziału

3.JPG 4.JPG

Na zdjęciu dr Joanna Prystrom i dr Katarzyna Wierzbicka z prof. Rafaellą Patimo

W dniach 25 listopada – 2 grudnia 2017 roku dr Joanna Prystrom i dr Katarzyna Wierzbicka odbyły staż naukowy w Aldo Moro University w Bari (Włochy).


Listopad 2017

Aktywność międzynarodowa Doktorantów

24 listopada 2017 r. mgr Mateusz Łajewski wziął aktywny udział w 11th Symposium for Young Researchers, Obuda University, w Budapeszcie. Pan Mateusz wygłosił referat pt. „Financial independence of commune as a determinant of local development by the example of Poland”.


Listopad 2017

Międzynarodowe forum "Migration Crisis as a Challenge for Democracy”

5.PNG

14 listopada 2017 r. Wydział Ekonomii i Zarządzania współorganizował w Warszawie międzynarodowe forum "Migration Crisis as a Challenge for Democracy".


Agenda


Listopad 2017

Pracownicy Wydziału na Międzynarodowej Konferencji Naukowej w Barcelonie

W dniach 7- 10 listopada 2017 r. dr Joanna Prystrom i dr Katarzyna Wierzbicka wzięły udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „RSEP Social Sciences Conference”.
Dr J. Prystrom wygłosiła wykład pt. „Eco-Innovativeness of European Union Member Countries in the Light of Public Sector Innovation” a tytuł wystąpienia dr K. Wierzbickiej brzmiał “Knowledge and Its Influence on the Development of Innovative Activities”.

Agenda


Październik 2017

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Przedsiębiorca przed sądem”

img-3965.jpg

W dniu 13 października 2017 r. Wydział Ekonomii i Zarządzania oraz Zakład Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego organizował na Wydziale Międzynarodową Konferencję Naukową „Przedsiębiorca przed sądem”.

Agenda

Więcej zdjęć


Wrzesień 2017

Studenci Koła Ekonomii Międzynarodowej w siedzibie WTO w Genewie

6.jpg

W dniach 26-28 września 2017 r. Studenci Koła Ekonomii Międzynarodowej wraz z dr Agnieszką Piekutowską wzięli udział w Międzynarodowym Forum Publicznym “Trade: Behind the Headlines”
zorganizowanym przez Światową Organizację Handlu
w Genewie.

Studenci mieli wyjątkową okazję do uczestnictwa w debacie ekonomicznej na forum międzynarodowym, w której udział wzięli m.in.: Roberto Azêvedo - Dyrektor Generalny WTO, Christine Lagarde - Dyrektor Zarządzający IMF, Profesor Paul Krugman, Julia Nielson - Dyrektor Departamentu Rozwoju, Handlu i Rolnictwa, OECD.

Forum zgromadziło rekordową liczbę uczestników, przekraczając 2200 osób z całego świata.

Więcej zdjęć


Wrzesień 2017

Wizyta Dziekan Wydziału na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Grodzieńskiego Państwowego Uniwersytetu im. Janka Kupały

FullSizeRender-15-09-17-10-47%20%E2%80%94%20kopia_1.jpeg

od lewej: Dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania Grodzieńskiego Państwowego Uniwersytetu im. Janka Kupały - prof. Marina Karpitskaya, docent - i Prorektor Grodzieńskiego Państwowego Uniwersytetu im. Janka Kupały - prof. Iryna Kiturka

W dniu 14 września 2017 r. Dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB - dr hab. Marzanna Poniatowicz, prof. UwB i Pełnomocnik Dziekana ds. Współpracy Międzynarodowej - dr Agnieszka Piekutowska odbyły wizytę na partnerskim Wydziale Ekonomii i Zarządzania Grodzieńskiego Państwowego Uniwersytetu im. Janka Kupały w Grodnie. Przedmiotem rozmów była m.in. możliwość długoterminowych staży pracowników naukowych na Wydziale w Grodnie.


Czerwiec 2017

Wykład otwarty prof. Gregory Kerstena

Kerstein.png

12 czerwca 2017 r. gościem Wydziału był Prof. Gregory E. Kersten z J. Molson School of Business w ramach Concordia University, który w ramach cyklu „Spotkania z Ekonomią” wygłosił wykład „Can friction produce value in commerce?”

Więcej


Maj 2017

Międzynarodowy Tydzień Nauki i Edukacji Being international

img-9561-591c4f375377f.jpg

W dniach 15-19 maja 2017 r. na Wydziale Ekonomii i Zarządzania odbył się Międzynarodowy Tydzień Nauki i Edukacji a w ramach niego dziewięć wykładów wygłoszonych przez tak znakomitych badaczy jak prof. Jan Fagerberg, Prof. Peer Ederer czy Prof. Rafaella Patimo.

Agenda

Więcej zdjęć


Maj 2017

Międzynarodowa konferencja naukowa POLICY AND ECONOMY DUE THE CHALLNEGES OF XXI CENTURY”

img-9538.jpg

W dniach 15-16 maja 2017 r. odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa „POLICY AND ECONOMY DUE TO THE CHALLENGES OF XXI CENTURY”, organizowana przez Wydział Ekonomii i Zarządzania.

Agenda

Więcej zdjęć


Maj 2017

Wizyta studyjna w Kilonii w ramach projektu międzynarodowego

W dniach 29 maja - 1 czerwca 2017 r. pracownicy Wydziału Ekonomii i Zarządzania: dr Mariusz Citkowski, dr Dariusz Perło oraz mgr Monika Garwolińska uczestniczyli w wizycie studyjnej w Kilonii w ramach międzynarodowego projektu „NAWIGACJA 50 PLUS – interdyscyplinarny model zapewnienia warunków do pracy osobom po 50 roku życia w mikro, małych i średnich firmach”. Gospodarzem wizyty był jeden z partnerów projektu Academy of Economics Schleswig-Holstein (WAK). Podczas spotkań, warsztatów i wizyt w przedsiębiorstwach omówiono doświadczenia we wdrażaniu podobnych projektów przez niemieckich i szwedzkich partnerów oraz możliwości ich zaadaptowania i w polskich warunkach.

Więcej informacji o projekcie


Kwiecień 2017

Międzynarodowa konferencja ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ –INNOWACYNOŚĆ PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

img-9289.jpg

W dniu 25 kwietnia 2017 r. odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ –INNOWACYNOŚĆ – PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ”,
której współorganizatorem był Wydział Ekonomii i Zarządzania UwB.

Agenda

Więcej zdjęć


Kwiecień 2017

Gościnne wykłady zagraniczne

img-2778.jpg

19 kwietnia 2017 r. na Wydziale Ekonomii i Zarządzania odbyły się gościnne wykłady dla studentów przeprowadzone przez dr Özgür`a Oğuz`a z Anadolu University oraz mec.
Dalius`a Vaiciulis`a z Northern Lithuania College.
Dr Özgür Oğuz przeprowadził wykład pt. “Women workers right in Turkey” natomiast Pan Dalius Vaiciulis wykład nt. „Labour contracts in Lithuania”.

Więcej zdjęć


Kwiecień 2017

Międzynarodowa telekonferencja naukowa

images.pngLogo%20WEiZ.png

1 kwietnia 2017 r. odbyła się międzynarodowa telekonferencja naukowa zorganizowana wspólnie przez Zakład Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego WEiZ oraz Lwowski Uniwersytet Narodowy im. Iwana Franki (Ukraina).
Tematem przewodnim konferencji był „Dług jako instrument finansowania rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce”.

©2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

W ramach naszego serwisu www stosujemy pliki cookies zapisywane na urządzeniu użytkownika w celu dostosowania zachowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkownika oraz w celach statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności Uniwersytetu w Białymstoku. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.