SZKOŁA DOKTORSKA
SZKOŁA DOKTORSKA NAUK SPOŁECZNYCH

Seminarium ONLINE - mBank-CASE "Czy gospodarka jest skazana na długą recesję?"

mBank i CASE - Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych
mają zaszczyt zaprosić na:
165. seminarium mBank – CASE

pt. Czy gospodarka jest skazana na długą recesję?

Prelegenci:

Andrzej Rzońca -  Szkoła Główna Handlowa
Andrzej Halesiak - Towarzystwo Ekonomistów Polskich

Seminarium odbędzie się 21 maja 2020 w godz. 15:00–17:00.

Spotkanie odbędzie się wyłącznie ONLINE.

Zapraszamy do oglądania i zadawania pytań.

ZAREJESTROWANE OSOBY OTRZYMAJĄ W ŚRODĘ (20.05) LINK DO TRANSMISJI ONLINE NA BANKIER.TV.

O seminarium:

Po wybuchu pandemii COVID-19 nastąpiło załamanie aktywności gospodarczej. Jakkolwiek doświadczenia z poprzednich pandemii wskazują, że było ono głównie skutkiem ubocznym działań rządów, mających na celu ograniczenie kosztów zdrowotnych, to rodzi się pytanie o uporczywość niskiej aktywności gospodarczej. Jej odbudowa może mieć bardzo różny przebieg. Będzie ona zależeć w szczególności od polityki gospodarczej. Seminarium będzie poświęcone analizie tych jej wymiarów, które zwiększają szanse na przyjęcie przez ścieżkę PKB kształtu litery V, albo – przeciwnie – podbijają ryzyko, że będzie ona miała kształt litery L (albo gorszy). Nacisk zostanie położony na politykę fiskalną i pieniężną. Analiza będzie koncentrować się na Polsce.

CASE - Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych <monika.rebala@case-research.eu>