Aktualności

Zaproszenie na wykład prof. Dana Breznitza podczas Europejskiego Kongresu Finansowego Online, 14 czerwca 2021

Europejski Kongres Finansowy Online

Wykład prof. Dana Breznitza, Professor and Munk Chair of Innovation Studies, University of Toronto, światowej sławy eksperta w dziedzinie strategii innowacyjności, który jest doradcą ds. polityki innowacyjności rządów, władz lokalnych, organizacji międzynarodowych oraz międzynarodowych korporacji.
Dan Breznitz opowie o perspektywach modernizacji struktury gospodarki – strategiach innowacyjności dla rozwoju regionów i miast. Wszystkie debaty i wystąpienia podczas Europejskiego Kongresu Finansowego Online będą miały aktywny moduł do zadawania pytań naszym panelistom.
Prof. Breznitz jest autorem bardzo cenionych prac na temat innowacyjności, w tym najnowszej książki pt. Innovation in Real Places, Strategies for Prosperity in an Unforgiving World, która wydana została przez Oxford University Press w kwietniu tego roku. Książka ta jeszcze przed jej premierą spotkała się z entuzjastycznymi opiniami recenzentów i ekspertów z dziedziny innowacyjności. Czynimy starania, by została ona opublikowana również w języku polskim i zaprezentowana na wieczorze autorskim podczas stacjonarnej odsłony Kongresu we wrześniu 2021.

W programie 14 czerwca znajdują się także debaty i wystąpienia z obszarów finansów w odmienionej rzeczywistości, przyspieszającej transformacji technologicznej w finansach, czy polityki ochrony konsumenta i jej wpływu na efektywności banków oraz stabilności systemu finansowego.
EKF to również analizy, rekomendacje i stanowiska, stąd w agendzie Kongresu nie zabraknie przygotowywanych przez ekspertów EKF prognoz makroekonomicznych dla Polski w perspektywie 2022 roku oraz stanowiska EKF dot. stóp referencyjnych po LIBOR.
Szczegółowy program oraz możliwość bezpłatnej rejestracji na wydarzenie dostępne są na stronie.