Wydział Ekonomii
i Finansów

Informacja dla studentów: "Fulbright Buddies"

Serdecznie zapraszamy studentów do udziału w nowym projekcie Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta – prestiżowej fundacji edukacyjnej, prowadzącej już od 60 lat program wymiany naukowej i kulturowej ze Stanami Zjednoczonymi.

Co roku w ramach programów Fulbrighta U.S. Scholar, U.S. Student Researcher oraz English Teaching Assistant (ETA) przyjeżdża do Polski około 40 Amerykanów. Nasi stypendyści to studenci i pracownicy naukowi tacy jak Ty. Około ⅔ z nich to młode osoby, w wieku do 30 lat. Pozostała część to naukowcy i nauczyciele akademiccy w zróżnicowanym wieku. Zazwyczaj rozpoczynają stypendium w październiku, czasem we wrześniu lub z początkiem semestru letniego. Większość z nich nie zna języka polskiego i pierwszy raz jest w Polsce. Czasami to również ich pierwszy w życiu dłuższy pobyt za granicą. I choć wyczekują tego wyjazdu z niecierpliwością i entuzjazmem, to początki bywają trudne...

Jeśli lubisz poznawać nowych ludzi, można na Tobie polegać, znasz dobrze swoje miasto i dysponujesz odrobiną wolnego czasu w okresie przyjazdu naszych stypendystów do Polski – to właśnie Ciebie poszukujemy!

Czekamy na Wasze zgłoszenia do 13 czerwca. Wypełnij krótki formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie https://fulbright.edu.pl/fulbright-buddies/.
Odezwiemy się do połowy lipca.