Cykl szkoleń z zakresu tematyki ochrony patentowej oraz komercjalizacji wyników badań naukowych

Instytut Innowacji i Technologii PB sp. z o.o., Biuro Transferu Technologii UMB oraz Wschodni Ośrodek Transferu Technologii UwB zapraszają na

Termin szkolenia

Temat

31 października 2019

12:00

Ochrona własności intelektualnej. Patenty czy publikacje - czy koniecznie trzeba wybierać?

prawe skrzydło Pałacu Branickich, 1 piętro, sala 208.

12 grudnia 2019

TBD

Praca modelem biznesowym Canvas – czy ma zastosowanie w badaniach naukowych?

10 lutego 2020

TBD

Jak prezentować swoje pomysły przemysłowi?

Uniwersytet w Białymstoku

Podczas szkoleń Uczestnicy dowiedzą się między innymi, czy koniecznie trzeba wybierać pomiędzy patentowaniem a publikacją wyników prac naukowych, jak napisać własny biznesplan i czy może to być przydatne w pracy naukowej oraz w jaki sposób zaprezentować swój wynalazek przemysłowi. Jak przygotować się do współpracy z biznesem? Jak odnieść sukces we współpracy z przemysłem?

Szkolenia skierowane są do pracowników oraz studentów PB, UMB i UwB.

Patent – to odpowiedź na ludzkie potrzeby.