Wydział Ekonomii
i Finansów

CYBERIADA

Szanowni Państwo, 
na daną chwilę odbywa się realizacja projektu rozwojowego z zakresu IT dla studentów wszystkich kierunków oraz roczników - Cyberiada. Z uwagi na niewystarczającą ilość zgłoszeń w naszym regionie, ponawiamy informację o wydarzeniu, a także zwracamy uwagę na fakt, iż maksymalnie upraszczamy oraz w trybie przyspieszonym umożliwiamy rekrutację do projektu studentom Uniwersytetu w Białymstoku. Studenci, którzy nie skompletują pełnego zespołu zostaną rozlokowani i przydzieleni do grup roboczych przez organizatorów. Nie wymagamy doświadczenia względem użytkowania technologii - zapewniamy w tej materii pełną opiekę dydaktyczno-mentorską.
 
Do poniedziałku 22.11.2021 r. włącznie umożliwiamy przystąpienie do projektu dla chętnych grup, indywidualnych zgłoszeń, a także dla nauczycieli akademickich. Pierwsze wydarzenie szkoleniowo-wdrażające odbędzie się już 23.11.2021 r. w budynku NieTeatru (dawny budynek Astorii) i będzie trwało od godziny 10:00 do późnych godzin popołudniowych.Szczegółowe informacje wszyscy chętni otrzymają drogą e-mailową po zakwalifikowaniu. Oczywiście przewidujemy sygnowane przez organizatorów oraz w porozumieniu z Uniwersytetem w Białymstoku usprawiedliwienia nieobecności. Na same wydarzenie osoby uczestniczące zobowiązane są być w posiadaniu laptopa, tabletu, bądź po wcześniejszym uzyskaniu zgody - komputera stacjonarnego. 
 
Korzyści płynące z projektu:
 

Dla studentów_ek

 

 • weźmiesz udział w serii darmowych szkoleń i konsultacji online pozwalających rozwinąć kompetencje w zakresie programowania gier, projektowania mechanik oraz aspektów audiowizualnych
 • skonfrontujesz swoje umiejętności w ramach game jamów, w których zmierzysz się z najlepszymi studenckimi drużynami z Polski,
 • poznasz bezpośrednio twórców i twórczynie gier z renomowanych firm branży gamedev i będziesz mieć szansę na poznanie ich pracy “od kuchni”
 • każda drużyna zakwalifikowana do Wypraw kwalifikacyjnych otrzyma gadżety i upominki o wartości 1000 zł
 • koszty noclegów, wyżywienia i dojazdów pokrywają organizatorzy
 • dziesięć najlepszych drużyn zawalczy w finałowym game jam o dodatkową nagrodę dla twórców najlepszej gry mobilnej
 • trzy najlepsze drużyny Cyberiady wezmą udział w ekskluzywnych warsztatach u jednego z największych producentów gier w Polsce - studia Ten Square Games
 

Dla nauczycieli_ek akademickich

 • weźmiesz udział w serii szkoleń, wykładów i prelekcji dotyczących projektowania gier
 • weźmiesz udział w cyklu warsztatów wprowadzających w podstawy tworzenia gier, wykorzystania gier w ramach pracy akademickiej, sposobów wspierania studentów
 • otrzymasz specjalnie przygotowane kompendium wiedzy z informacjami, linkami do materiałów edukacyjnych i informatycznych
 • będziesz miał możliwość konsultacji pojedynczego wydarzenia/działania popularyzującego gamedev oraz Mistrzostwa w projektowaniu gier komputerowych na swojej uczelni (spotkanie, artykuł na stronie uczelni lub mediach społecznościowych, konsultacje online itp.)
 • po zakończeniu projektu dostaniesz dostęp do skryptów i programów nauczania
 • za swoje zaangażowanie w opiekę nad grupami oraz działania animacyjne/popularyzatorskie na uczelni otrzymasz wynagrodzenie (min. 2000 zł)
 
Wszelkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie webowej: www.cyberiada.info  - co nie zmienia faktu, iż informacje względem rekrutacji, tak jak już Państwu wspomniałam, dla Uniwersytetu w Białymstoku sygnowane są na maksymalnie uproszczonych i przyspieszonych zasadach, z uwagi na oficjalną współpracę oraz umożliwienie rozwoju w zakresie zatrudnienia w sektorze technologicznym.
Projekt realizowany jest przez fundację Teatrikon, przy współpracy z wieloma wartościowymi partnerami realnie i czynnie zawodowo związanymi z polską oraz zagraniczną branżą IT, przy wsparciu Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego.
 
Wszystkim chętnym umożliwiamy kontakt z koordynatorem regionalnym, absolwentką Uniwersytetu w Białymstoku, Adrianną Gregorczuk, emailowo, telefonicznie oraz przez projektowy kanał Discord. Wszelkie zapytania można kierować przez cały weekend oraz w poniedziałek włącznie do godziny 16:00. 
726-045-541 
 
Zachęcam wszystkich Państwa gorąco do uczestnictwa w projekcie, który jest szalenie przyszłościowy, wartościowy na przyszłym rynku pracy oraz otwiera szereg możliwości dla studentów z naszego regionu.
 
Z wyrazami szacunku, 
Adrianna Gregorczuk