Wydział Ekonomii
i Finansów

Trójstronne Forum Młodzieży: Niemiecko-Polsko-Rosyjski Trialog

Zapraszamy osoby w wieku 18-26 lat do udziału w VII edycji Trójstronnego Forum Młodzieży: Niemiecko-Polsko-Rosyjski Trialog


Tegoroczna edycja odbędzie się w Gdańsku, w dniach 31.08 - 06.09.2019.

- Lokalizacja: Gdańsk, Polska
- Data wydarzenia: 31 sierpnia- 06 września 2019.
- Wiek uczestników: 18-26 lat
- Zakwaterowanie i wyżywienie: w zakresie organizatorów
- Transport: zwrot kosztów podróży do 50 EUR

“Niemiecko - Polsko - Rosyjski Trialog” to cykliczne wydarzenie organizowane przez aktywną społecznie młodzież z Niemiec, Polski i Rosji. Forum jest organizowane co roku w innym państwie spośród trójki we współpracy z DRJUG eV. ze strony niemieckiej, Forum Młodych Dyplomatów ze strony polskiej oraz Academic Mobility Center ze strony rosyjskiej.

W tym roku gościmy młodzież z Rosji i Niemiec w polskim Gdańsku. Będziemy rozmawiać o polityce morskiej w regionie, wspólnym wyzwaniu, jakim jest budowa Nowego Jedwabnego Szlaku oraz weźmiemy udział w obchodach wybuchu II Wojny Światowej na Westerplatte.

Głównym celem forum jest zainicjowanie otwartego dialogu między młodymi ludźmi z Niemiec, Polski i Rosji i umożliwienie im rozwijania i podtrzymywania relacji między ich krajami. Nasi uczestnicy mają możliwość dzielenia się swoimi opiniami i prezentacji własnych koncepcji reprezentantom polityków, biznesmenów czy dyplomatów spośród wszystkich trzech krajów i w ten sposób przyczyniać się do budowy niemiecko - polsko - rosyjskich relacji w przyszłości.

Po niezwykle udanym forum w Kazaniu, które odbyło się w zeszłym roku, chcielibyśmy pokazać naszym uczestnikom piękny Gdańsk i pozwolić im poznać jego kluczową rolę w relacjach między naszymi państwami.

To doskonała okazja do nawiązania bezcennych przyjaźni, które przetrwają lata! To również wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich, których interesuje nasz region. Trilateral Youth Forum to doskonała okazja do skonfrontowania swoich poglądów z młodzieżą z Niemiec i Rosji.

 

Opłata za uczestnictwo wynosi 50 EUR.

Językiem roboczym Forum jest język angielski.

 

Zainteresowanych prosimy o przesłanie do dnia 23.08.2019 listu motywacyjnego w języku angielskim na adres: plplparticipants@drjug.org